Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to za wtyczka ?


shogu

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, znalazłem taka wtyczkę i nie wiem gdzie ja wpiąć. Szukając na necie po numerach dowiedziałem się ze odpowiada ona za klakson aczkolwiek działa on w 100%. Patrząc na jej stan to jest wypięta od dłuższego czasu, zastanawia mnie czy nie jest ona czasem odpowiedzialna za alarm bo w moim wypadku nie działa, szukałem miejsca gdzie by ja można wpiąć ale bezskutecznie.14a502c5696936b91c3250570e236ca2.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lisekexeter napisał:

a klaksony nie sa dwa? po lewej i prawej?

Sprawdzałem ale nie ma nigdzie miejsca gdzie bym ją mogł wpiąć... może jakby ktoś miał jakiś schemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydało by się pewnie jeszcze zdjęcie z daleka, żeby było widać okolice tej wtyczki? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e954fb4a3de382f60b687c0a71b7d53c.jpg wtyczka znajduje się dokładnie w tym miejscu tylko od spodu, jest na krótkim przewodzie i nie sięga do klaksonu. Niestety nie mam teraz jak zajrzeć pod spod


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebalem i wtyczka znajduje się dokładnie w tym miejscuIMG_0902.JPG

Ktoś coś wie na jej temat ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz na vagu przypadkiem błędu czujnika poduszki silnika? Może ktoś zmienił poduchę i założył tańszą,a kostka została

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, GOLI napisał:

A nie masz na vagu przypadkiem błędu czujnika poduszki silnika? Może ktoś zmienił poduchę i założył tańszą,a kostka została

Benzyna 1.8T nie ma poduszek z zaworkiem lub jak to nazwałeś czujnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie lisekexeter dobrze pisał, na zdjęciu masz klakson, ma takie samo oznaczenie jak wtyczka na 1 foto

20170419_204004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączę pod kompa, skoro są dwa klaksony nie jest przypadkiem tak ze jeden odpowiada za alarm? Jeżeli włączę alarm samochód się uzbraja aczkolwiek nie działa dźwięk alarmu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, shogu napisał:

Dzisiaj podłączę pod kompa, skoro są dwa klaksony nie jest przypadkiem tak ze jeden odpowiada za alarm? Jeżeli włączę alarm samochód się uzbraja aczkolwiek nie działa dźwięk alarmu


Sent from my iPhone using Tapatalk

alarm ma syrenę w bagażniku, powiadomienie o jego uzbrojeniu jest kodowane w module komfortu, możesz mieć tą funkcję nieaktywną. obstawiałbym na wtyczkę do poduszki silnika. nie mam schematów pod ręką, żeby to potwierdzić... jutro ewentualnie, podaj mi na PW oznaczenie silnika, przejrzę po kolorach kabli od czego to jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaju napisał:

alarm ma syrenę w bagażniku, powiadomienie o jego uzbrojeniu jest kodowane w module komfortu, możesz mieć tą funkcję nieaktywną. obstawiałbym na wtyczkę do poduszki silnika. nie mam schematów pod ręką, żeby to potwierdzić... jutro ewentualnie, podaj mi na PW oznaczenie silnika, przejrzę po kolorach kabli od czego to jest :wink:

Kaju kolega ma BFB (tak z profilu i zdjecia wnioskuję). Etka nie podaje żeby do BFB były poduszki silnika z wtyczką. Wydaje mi się że żadna benzyna 4-cylindrowa nie miała takich poduszek.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przekopuję właśnie schematy silnika, to podchodzi mi to jedynie pod dodatkową pompę vacuum dla hamulców, ale to występuje tylko w przypadku skrzyni automatycznej... :whistling: no i też kolory kabli mi się nie do końca pokrywają, bo podałeś mi na PW czarny i brązowy, a na schematach wypada przekrój pasujący na oko do zdjęcia, czyli 1,5mm2, ale kolory to brąz i czerwono/zielony lub czerwono/niebieski... przekopuję dalej, może znajdę. od klaksonu BANKOWO nie, bo oba klaksony idą w wiązce zderzaka, która ma "przejście" przez 4 pinowy adapter pod lewą lampą. Nie ma szans, że to od klaksonu.

Edytowane przez kaju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aligator z Dynosoft tez podłączał i komp nic nie wykrył


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, po schematach by się pokryły kolory kabli we wtyczce z pojazdem... policyjnym i tego typu pochodnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wtyczka wychodzi na drugą syrenę, zerknij no z lewej strony, czy nie masz też gdzieś takiej wtyczki schowanej luźnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...