Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po zwarciu nie działają kierunkowskazy, wentylator, halogeny i wycieraczki


bjks88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poratujcie, miałem mały wypadek przy montażu modułu DRL. Przez przypadek zetknął mi się przewód gruby zasilający do skrzynki bezpieczników (jak patrzy się na skrzynkę na wprost to jest po lewej stronie mniej więcej na środku) z masą. Zaiskrzyło i zespawało przewód mimo, że szybko wyłączyłem stacyjkę. Po tej akcji auto pali, nic niby złego się nie dzieje, nie działają natomiast wycieraczki, kierunkowskazy (awaryjne ok), halogeny i wentylator. Znikło też 12V po zapłonie z przekaźnika 30X.

Co będzie uwalone? Przekaźnik 53 wygląda ok, nie śmierdzi i w środku nie widzę nic nadpalonego, mimo tego może być uwalony? Który jeszcze może być zepsuty? Byłbym wdzięczny za pomoc bo jutro muszę wyjechać tym autem do siebie, jestem 150km od domu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli światła mijania działają to obstawiam drugi przekaźnik od lewej w dolnym rzędzie przepalony w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na krótko 53 i 370 (ten w dolnym rzędzie, drugi od lewej, jak pisałeś). Po podaniu 12V na styki 85 i 86 nic się nie dzieje, nie cyka a na pozostałych stykach jest multimetr mówi, ze jest przerwa. Jadę jutro do Skody po te przekaźniki, zobaczymy czy pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były przekaźniki :) dzięki badyl, dobry trop. U mnie padły 53 i 370. Co najlepsze, są zamienne - ważne żeby narysowany się zgadzał, w tym piny. Wcześniej miałem 53, teraz 18 i działa elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...