Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poprawa BRD po zakupie.


LordSpooky

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

Mam pytanie. Mam na oku BRD w Q i chciałem je kupić. Załóżmy, że właściciel nic przy niej nie robił. Co muszę w niej wymienić na starcie aby ten BRD był teoretycznie bezawaryjny (nie chodzi mi o rozrząd, turbo, koło dwu masowe)?

Wiem, że są tematy na forum, ale traktują o pojedynczych czynnościach serwisowych. Chcę aby ktoś mi wskazał CO mam zrobić a nie jak i jaki jest mniej więcej tego koszt.

Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zadbane BRD i generalnie to zaczynasz od napędu pompy oleju...albo przerabiasz na napęd z 1.9 i masz spokój na wieki albo odajesz do ogarnięcia imbus i gniazdo i masz spokój na jakiś czas. Zostają pompki Siemensa które trzeba obadać i głowica. Jeśli auto jest z końcowych lat produkcji to zmniejsza się ryzyko pękania głowicy. Na pompki była akcja serwisowa więc jest spora szansa że zostały wymienione.
BTW...ja będę chciał niedługo sprzedać swoje BRD w Quattro...jak jesteś zainteresowany to priv ;-)


Nastukane na maszynie do pisania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zestawy naprawcze do pompy oleju za 610 zł.  Czy takie coś załatwi sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu jak szukałem tematu to w Rumi niedaleko Trójmiasta koleś ogarnia sprzęt pod przeróbkę pompy od 1.9. Druga sprawa wtryski w De były chyba dość często wymieniane w Polsce średnio :( nasza narodowa zachłanność nic więcej.

Reszta to już loteria bo pęknięcie na głowicy można mieć w tym z 05 jak i 08 :) to już zależy jak kto nim popier....ł.

Edytowane przez Klawisz-84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, LordSpooky napisał:

 

Jak sprawdzę głowicę?:)

 

hehehe, to jednak szukasz b7 bo w innym temacie pisałes, że odpuszczasz zakup audi, ja swojej szukałem 5miesięcy w promieniu 70km ale opłaciło się :) powodzenia w szukajce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jaki glowica ma kod przy kolektorze dolowotym, jak konczy sie na C to bedzie raczej spokoj, jak B to byla robiona juz i lekko poprawiona konstrukcja. jak A to predzej czy pozniej peknie.

a tak to zobacz czy nie ma majonezu, masla pod korkiem i jak wyglada wnetrze pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tobias napisał:

hehehe, to jednak szukasz b7 bo w innym temacie pisałes, że odpuszczasz zakup audi, ja swojej szukałem 5miesięcy w promieniu 70km ale opłaciło się :) powodzenia w szukajce.

Szukam b7 bo Volvo co miałem już brać poszło :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...