Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Co może powodować brak ciśnienia płynu w układzie ?


bartos004

Rekomendowane odpowiedzi

pozostawiony na wolnych obrotach z poluzowanym korkiem nagrzewa się??, w jakim momencie momencie włącza się wentylator, czy płyn zaczyna się szybko podnosić do góry i wylewać ze zbirnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram Ci sie jakos pomoc ale nic nie obiecuje

*Wydobywają się pęcherzyki powietrza na powierzchni płynu to może to oznaczać problem z uszczelką pod głowicą (nieszczelność).

*szczelność układu smarowania (po prostu silnik lubi się pocić – uszczelka pod pokrywą klawiatury i uszczelniacze wału korbowego,i również chyba uszczelka miski olejowej :mysli:

trzeba uważać w korkach, małe ciśnienie w układzie to też obniżona temperatura gotowania się płynu oraz układ bardziej podatny na zapowietrzenie, a i termostat może też nie otwierać dużego obiegu przy odpowiedniej temperaturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze lopatki w pompie wody sie urwaly? widzialem taki przypadek ale odziwo koles n ie mial problemu z temperatura a usterka wyszla zupelnie przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze lopatki w pompie wody sie urwaly? widzialem taki przypadek ale odziwo koles n ie mial problemu z temperatura a usterka wyszla zupelnie przypadkiem.

dokładnie tak.U kolegi tak było,spadł wiatraczek z ośki na pompie wodnej i obiegu nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze lopatki w pompie wody sie urwaly? widzialem taki przypadek ale odziwo koles n ie mial problemu z temperatura a usterka wyszla zupelnie przypadkiem.

Też słyszałem o występowaniu tego typu awarii pompy wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostawiony na wolnych obrotach z poluzowanym korkiem nagrzewa się??, w jakim momencie momencie włącza się wentylator, czy płyn zaczyna się szybko podnosić do góry i wylewać ze zbirnika??

Witam.

A co się dzieje jak płyn zaczyna się podnosić do góry w zbiorniczku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A co się dzieje jak płyn zaczyna się podnosić do góry w zbiorniczku??

to odnosi sie do zwiekszonego Cisnienia w ukladzie :wink4: wydobywają się pęcherzyki powietrza na powierzchni płynu to może to oznaczać problem z uszczelką pod głowicą (nieszczelność). co do szczelności układu chłodzenia to musi być szczelny!! korek ma zawór ciśnieniowy i jeśli ciśnienie wzrośnie nadmiernie to się otworzy,W układzie musi panować pewne ciśnienie.. jeśli korek jest uszkodzony bądź go nie dokręcasz to może być przyczyna gotowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie zauważyłem że jak silnik mam rozgrzany i odkręcę korek od zbiorniczka to płyn zaczyna mi się podnosić do góry i wypływa, ale żadnych pęcherzyków czy bąbelków powietrza nie widać.

Czy to normalne?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie zauważyłem że jak silnik mam rozgrzany i odkręcę korek od zbiorniczka to płyn zaczyna mi się podnosić do góry i wypływa, ale żadnych pęcherzyków czy bąbelków powietrza nie widać.

Czy to normalne?? :mysli:

zapowietrzony uklad,

ze zbiorniczka nie smierdzi spalinami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wydaje mi się że nie śmierdzi, jeszcze dokładnie sprawdzę jutro.

Mam nadzieję że to rzeczywiście tylko zapowietrzony układ. Spróbuję odpowietrzyć w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może się podłącze pod temat. Dziś zauważyłem, że w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego mam bąbelki powietrza i jest troche spieniony. Nie ubywa jego. Natomiast auto dogrzewa sie jedynie do 79 stopni i kolo tego sie kreci wiec myslalem ze to termostat ale dzis przyuważyłem wlasnie te babelki i spieniony płyn. Czy to coś może być powiązane.

Co do pompy wody czy tez uszczelek glowicy to bylo to kilka miesiecy temu robione.

Co do kopcenia hmmmm, tylko rano na zimnym silniku czasami potrafi troche na bialo zakopcić i potrafia zaklekotać popychacze ale to w miare normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...