Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sssyk przy przyspieszaniu


aiwer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ciepło się zrobiło to zacząłem jeździć z otwartymi szybami i niestety słysze dziwny dźwięk podczas przyspieszania. Przy zamkniętych szybach tego nie słychać. Nie jest to też charakterystyczny dźwięk turbiny.
Jadę na 2 lub 3 biegu, obroty 2,5tyś, wciskam gwałtownie pedał gazu i słyszę sssyk i dpóki mam wciśnięty mocno gaz to jest słyszalny. Jak powoli się rozpędzam to tego nie słychać.

Na postoju również jest słyszalny przy mocniejszym wciśnięciu gazu ale tylko przez chwile. Jak powoli to nic nie słychać.

Turbinę wykluczam, była regenerowana w listopadzie 2016 i ciągnie poprawnie.

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee ja też tak mam i taki dźwięk ''suszarki'' wydaje właśnie turbina. u mnie słychać ją również delikatnie przy zamkniętych szybach. wiadomo, że jak depniesz to musi być słychać, że ona pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie koniecznie, po regeneracji w ogóle jej nie słyszałem i teraz wydaje mi się, że to nie jest turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszystkie węże czy nie ma pęknięć, wszystkie opaski czy nie luźne itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Smic nie zapomnij.

Juz dawno nie widzialem 1,8 t ale tam chyba lubi pekac waz pod turbo taki trujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy auto straciło na mocy ?

ja to bym się przejmował jakby w ogóle nie było słychać turbiny :o

zrób jeszcze jak napisał kolega wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc jest, tylko ten sssyk mnie zastanawia.

W weekend zobaczę ten dolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie zajrzałem do dolotu - brak czasu.

Sssyk jest coraz głośniejszy, auto straciło na mocy u dołu. Jak już wejdzie na obroty (okolice 3tys.) to jedzie normalnie.

To na pewno dolot, pytanie teraz które gumowe przewody sprawdzić? Jest gdzieś jakiś schemat układu dolotowego?

Jak sie za to zabiorę to chcę wszystko sprawdzić.

Idzie majówka, pogoda na spacery nędzna wieć chociaż przy samochodzie porobię. Mam mały kompresorek (do pompowania kół) może nabije ciśnienie w układzie? Tylko gdzie to podpiąć i co zaślepić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj filmów na YT. jest kilka które dokładnie pokazują co wypiąc, co zatkać i gdzie dmuchnąć ;)

ja sam mam teraz problem z mocą od dołu i prawdopodobnie coś w dolocie albo wąż turbo bo widziałem że troszkę naoliwiony był

z uwagi na to że mam remont  to nie mam czasu na zabawę z autem więc po majówce wstawiam do mechanika i  będzie wiadomo co i jak ;)

ja mam jeszcze słabe hamulce do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...