Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

sssyk przy przyspieszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

Ciepło się zrobiło to zacząłem jeździć z otwartymi szybami i niestety słysze dziwny dźwięk podczas przyspieszania. Przy zamkniętych szybach tego nie słychać. Nie jest to też charakterystyczny dźwięk turbiny.
Jadę na 2 lub 3 biegu, obroty 2,5tyś, wciskam gwałtownie pedał gazu i słyszę sssyk i dpóki mam wciśnięty mocno gaz to jest słyszalny. Jak powoli się rozpędzam to tego nie słychać.

Na postoju również jest słyszalny przy mocniejszym wciśnięciu gazu ale tylko przez chwile. Jak powoli to nic nie słychać.

Turbinę wykluczam, była regenerowana w listopadzie 2016 i ciągnie poprawnie.

Co to może być?

Opublikowano

eee ja też tak mam i taki dźwięk ''suszarki'' wydaje właśnie turbina. u mnie słychać ją również delikatnie przy zamkniętych szybach. wiadomo, że jak depniesz to musi być słychać, że ona pracuje.

Opublikowano
  • Autor

No nie koniecznie, po regeneracji w ogóle jej nie słyszałem i teraz wydaje mi się, że to nie jest turbo.

Opublikowano

Dolot dziurawy???

Opublikowano
  • Autor

Jak mam to sprawdzić?

Opublikowano

Sprawdź wszystkie węże czy nie ma pęknięć, wszystkie opaski czy nie luźne itd.

Opublikowano

O Smic nie zapomnij.

Juz dawno nie widzialem 1,8 t ale tam chyba lubi pekac waz pod turbo taki trujnik.

Opublikowano

czy auto straciło na mocy ?

ja to bym się przejmował jakby w ogóle nie było słychać turbiny :o

zrób jeszcze jak napisał kolega wyżej.

Opublikowano
  • Autor

Moc jest, tylko ten sssyk mnie zastanawia.

W weekend zobaczę ten dolot.

Opublikowano

to weź się nie przypierdzielaj tylko jeździj :D 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Do tej pory nie zajrzałem do dolotu - brak czasu.

Sssyk jest coraz głośniejszy, auto straciło na mocy u dołu. Jak już wejdzie na obroty (okolice 3tys.) to jedzie normalnie.

To na pewno dolot, pytanie teraz które gumowe przewody sprawdzić? Jest gdzieś jakiś schemat układu dolotowego?

Jak sie za to zabiorę to chcę wszystko sprawdzić.

Idzie majówka, pogoda na spacery nędzna wieć chociaż przy samochodzie porobię. Mam mały kompresorek (do pompowania kół) może nabije ciśnienie w układzie? Tylko gdzie to podpiąć i co zaślepić?

Opublikowano

poszukaj filmów na YT. jest kilka które dokładnie pokazują co wypiąc, co zatkać i gdzie dmuchnąć ;)

ja sam mam teraz problem z mocą od dołu i prawdopodobnie coś w dolocie albo wąż turbo bo widziałem że troszkę naoliwiony był

z uwagi na to że mam remont  to nie mam czasu na zabawę z autem więc po majówce wstawiam do mechanika i  będzie wiadomo co i jak ;)

ja mam jeszcze słabe hamulce do tego

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.