Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie grające tylne głośniki


rogigor

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Kupiłem wczoraj A4 b6 3.0 z niefabrycznym radiem i zauważyłem, że tylne głośniki mi nie grają. Bezpiecznik ok, przód gra ładnie ale tył cisza. Poniżej zdjęcia podłączenia - możecie mi pomóc co tam jest nie tak?

 

IMG_20170405_183213.jpg IMG_20170405_183834.jpg IMG_20170405_184027.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie działa sub w półce i głosniki w drzwiach to nie działa wzmacniacz w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręciłem ustawieniami suba w radiu i faktycznie nie było żadnej różnicy (aczkolwiek same ustawienia basu, średnich i wysokich w equaliserze działają). Gdzie ten sub + gdzie z tyłu jest wzmacniacz? 

Kable ok?

Edytowane przez rogigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz jest ukryty pod obiciem bagażnika, od strony pasażera.

 

jakby w radiu byłoby coś źle podłączone to by nic nie działało. no chyba że w radiu końcówki mocy są spalone.

zestaw-tapicerka-bagaznika-audi-a4-b6-2003-r-rok-produkcji-2003-cybinka-sprzedam-160281642.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy bzdury piszecie :facepalm: Na niefabrycznym radiu bez odpowiednich przejściówek nie będzie grał tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, nitroo napisał:

Ale Wy bzdury piszecie :facepalm: Na niefabrycznym radiu bez odpowiednich przejściówek nie będzie grał tył.

A czy byłbyś skłonny powiedzieć jaka przejściówka i co tam jest nie tak podłączone? Akurat elektryka to dla mnie czarna magia...

Edytowane przez rogigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić specjalny adapter na alledrogo jest tego pełno. Ta wolna wtyczka co Ci została jest odpowiedzialna za zasilanie wzmacniacza, z którego idzie sygnał na tył. Są różne adaptery w zależności czy masz bose czy nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chyba kumam. Radio mam SONY CDX-GT550UI, w zestawie z przejściówką z 2 złącz iso na jeden 16-pinowy wtyk do radia.  Dobrze rozumiem, że muszę kupić na przykład taki moduł: http://allegro.pl/modul-audi-a3-a4-a6-a8-tt-tylne-glosniki-subwoofer-i6579006153.html

i podpiąć te 2 złącza iso + wtyk zasilania do modułu, a dwa wtyki iso (czerwony i czarny) do przejściówki SONY i finalnie do radia?

 

48a335de45a28d25fdf6b2deb1ff.jpg gross_image_9070-1_1.jpg 

 

PS: jeśli bym chciał wrócić do fabrycznego radia, a mam zmieniarkę w schowku, to jakie radio muszę kupić, żeby to działało - Concert?

Edytowane przez rogigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, najlepiej Concert 2.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, nitroo napisał:

Ale Wy bzdury piszecie :facepalm: Na niefabrycznym radiu bez odpowiednich przejściówek nie będzie grał tył.

nie jest tak że bez przelotek w ogóle radio nie działa? mój pioneer bez adaptera się nie uruchamia.
a tył nie działa jak odłączy się wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył nie działa.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyabczcie ze odkopuje temat ale mam ten sam problem tylko ze przeszedlem z radia concert 2 na audi navigation plus a4b6 sedan. Tylne glosniki graja bardzo cicho, suba prawie wgl nie slychac. Jak podłącze concert 2 smiga ladnie, podłącze concert 3 wszystko też gra.  Moze brakuje mi jakiejs kostki?

Edytowane przez KoD1K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...