Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Olej w płynie chłodzącym


McqL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko (posiadam A4 1,9 TDI 110 KM). Niedawno zauważyłem wyciek oleju z silnika. Pojechałem z tym do mechanika i okazało się, że olej dostaje się także do układu chłodzenia. Sprawdzono szczelność głowicy oraz pojemnika z olejem chłodnicy i okazało się, że te elementy są ok. Wymieniono w takim razie uszczelkę pod głowicą. Jednakże problem nie zniknął. Co jeszcze mogłoby nie grać?

Już 9 stówek zapłaciłem i wszystko jak krew w piach:/ Z góry dziękuję za pomoc.

* stosuj prosze wlasciwy prefix [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie potrzebnie wymieniłeś uszczelke pod głowicą

zobacz jak wygląda chłodnica oleju są tam weże gumowe od płynu chłodzenia, mozliwe ze puszcza tam oring i olej dostaje sie do układu chłodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanko (posiadam A4 1,9 TDI 110 KM). Niedawno zauważyłem wyciek oleju z silnika. Pojechałem z tym do mechanika i okazało się, że olej dostaje się także do układu chłodzenia. Sprawdzono szczelność głowicy oraz pojemnika z olejem chłodnicy i okazało się, że te elementy są ok. Wymieniono w takim razie uszczelkę pod głowicą.

pekniety blok lub chlodnica oleju. ew. niesplanoana glowica przy wymianie uszczelki i puszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pekniety blok lub chlodnica oleju. ew. niesplanoana glowica przy wymianie uszczelki i puszcza.

chłodnicę oleju można szybko sprawdzić bez żadnych kosztów jej demontażu, łatwo ją wymontować - poczekać aż olej spłynie do miski oleju a przed zdjęciem węży wodnych założyć na nie zaciski (lub zacisnąć dwoma francuzami) i zdjąć bez konieczności spuszczania płynu chłodzącego i dokładnie sprawdzić lub ewentualnie wykonać próbę szczelności w wodzie.

Gorzej jeśli okaże się, że to nie jej wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jadę do mechanika, by mi to sprawdził.. Wieczorem napiszę, czy to ona.[br]Dopisany: 10 Styczeń 2009, 10:51_________________________________________________A wiec sytuacja się rozwiązała :)

Pojechałem do innego mechanika i okazało się, że chłodniczka oleju.. :confused4:

Poprzedni mechanik omijając ją w układzie chłodzenia (podłączenie na próbę) nie rozgrzewał silnika.. Ten to zrobił i okazało się, że lici z niej olej.. Ale już naprawione :tongue4:

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, bo problem podobny.

Nie dotyczy mojej fury ale fury kumpla AFN. Mianowicie podczas trasy wyssało mu prawie cały olej do układu chłodzenia. Auto doholował do mechanika a ten mu rozebrał głowice, wymienił uszczelkę posprawdzał coś tam jeszcze i stwierdził że wszystko dobrze i kazał jeździć :wallbash: . Jutro mu bombę pod warsztat kładziemy. Pytanie mam takie czy jest to możliwe aby prawie cały olej wyssało do układu chłodzenia przez tą chłodniczkę, jeśli nie, to ewentualnie gdzie jeszcze poszukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...