Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie czujniki parkowania wybrac?


mario1234321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zamontowac  w swojej audi czujniki prakowania, czy te z allegro za 100 zl sie nadadza jakies uniwersalne? Jak radzicie? nawet nie wiem na jakiej zasadzie dzialaja ori czujniki parkowania, zalezy mi zeby to wmiare tanio zrobic dla wlasnego uzytku nie patrzac w przyszlosc ze sprzedam auto i nikt ni ekupi bo sa czujniki nie originalne

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz, jak zechcesz, ale moje zdanie jest takie, że jeśli dany model auta mógł mieć oryginalne czujniki, to powinno tak pozostać, ale te nieoryginalne montować do aut, które nigdy z fabryki nie wychodziły z PDC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też Ci radze tak jak kolega wyżej. Rozejrzyj się za oryginalnym zestawem i taki załóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PDC - Parking Distance Control.

Wszystko znajdziesz tutaj:

 

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są teraz takie które montujesz bez wiercenia. "Pod" powierzchnię zderzaka. Inaczej mówiąc do wewnątrz zderzaka !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof i jak one działają?  Masz link jakoś jak to wygląda? Ori pdc to tylko czujniki sterownik i wiązka kabli?  Żeby to szło?  Pika przy cofaniu?  Nitro link dałeś do przodu a ja tylko tył chcę jak coś

Edytowane przez mario1234321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są teraz takie które montujesz bez wiercenia. "Pod" powierzchnię zderzaka. Inaczej mówiąc do wewnątrz zderzaka !
 


Tzw. elektromagnetyczne czujniki cofania, mają ten plus że widzą przeszkody na całej szerokości auta a nie w okolicach czujników no i nie trzeba wiertolic w zderzaku, także myślę nad i ich montażem.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mario1234321 napisał:

Nitro link dałeś do przodu a ja tylko tył chcę jak coś

Kolego, nie podawałbym Ci linka, jakbym nie był go pewny. Jakbyś się chociaż trochę przyłożył, to na końcu pierwszego posta jest informacja o potrzebnych gratach na PDC z tyłu.

 

16 godzin temu, petrosdbz20 napisał:

Do ORI tył trzeba chyba specjalny zderzak, czy nie?

Tak, pół zderzaka. Do ori przód też trzeba zderzak zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Marcellus napisał:

Tzw. elektromagnetyczne czujniki cofania, mają ten plus że widzą przeszkody na całej szerokości auta a nie w okolicach czujników no i nie trzeba wiertolic w zderzaku, także myślę nad i ich montażem.
 

 

Wiercić nie trzeba ale trzeba zdjąć zderzak :D:P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nitroo napisał:

pół zderzaka

Pół? Nie czaję :P Chyba trzeba wymieniać cały zderzak na taki z listwą do montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki są w górnej części zderzaka, więc tylko ją można wymienić. Dolna się nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, nitroo napisał:

Dolna się nie zmienia

Masz na myśli dyfuzor/dokładkę? On akurat stanowi mniejszą część i zwykle nie musi kolorem pasować do reszty :)

Edytowane przez petrosdbz20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czujniki są w górnej części, więc dokładki nie ruszamy, chyba, że ktoś zmienia wydech dodatkowo.

Tylko, że ja mówię o B6, a nie o B7. Tam cały zderzak. Autor temat pytał o B6.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nazywa się ta dolna cześć tylnego zderzaka? Szukam takiej od wersji S-line jako "dokładka" i na allegroszu nie ma :o:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, petrosdbz20 napisał:

A nie idzie ich jakoś zamontować w zwykłym zderzaku?

Nie rozumiem pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, nitroo napisał:

Nie rozumiem pytania.

Czy dużym problemem jest montaż czujników w zderzaku bez tej specjalnej listwy montażowej (b7)?
Może jest taka możliwość, że zderzaki aut z USA (nawet bez czujników) mają już tę listwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno są wyznaczone punkty, gdzie powinien być czujnik, ale kto by potrafił to tak idealnie wyciąć? :) Dodatkowo haki na oryginalny czujnik są trudne do zdobycia i trzeba by je jakoś dospawać.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...