Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z podnoszeniem szyby kierowcy


macieek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam maly problem z podnoszeniem szyby kierowcy mianowicie do polowy wysokosci ciagnie ok a powyzej dosc wolno i silniczek wydaje taki dzwiek jakby sie bardzo meczyl, az ledwie sie domyka na koncu. Przy wlaczonym silniku jest minimalnie lepiej ale to tez jest dalekie od ideau. Czy ktos wie co jest nie tak? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, ze szukalem. wpisywalem "podnoszenie szyby" i nie znalazlem nic co by mnie zainsteresowalo bezposrednio. :(

Poplatana linka od podnosnika powiadasz? Hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze byc zagięta gumowa uszczelka po której szyba opuszcza sie w dół. Ja tak miałem. Zdjąłem poszycie drzwi i sprawdziłem - uszczelka była zawinięta w drugą stronę. Odgiąłem ją, przywróciłem jej stan poprawny i teraz jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie trzeszczy to jest nadzieja, że to może ta uszczelka ale jak wydaje takie nieprzyjemne dźwięki to masz kłopocik bo to chyba linka lub kółeczko. U mnie wydawał się taki nieprzyjemny dźwięk nawet przy opuszczaniu i to była linka (dwa druciki z linki się urwały i zrobiły masakrę na "kołowrotku")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam problem taki że silniczek chodzi a szyba stoi w miejscu. Co to będzie? Linka się urwała? Ile taka linka kosztuje i gdzie ją można dostać? Można to samemu zrobić pod domem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LInka spadła :mysli: Ściągnij tapicerke drzwi i pooglądaj mechanizm. Jak zdupcony to szukaj całego mechanizmu na allegro. Ja miałem podobny problem w tylnych drzwiach tylko mi sie plastiki połamały. Kupiłem sam mechanizm za 50 zeta z wysyłem, wymieniłem i wsio śmiga. Najgorszy jest demontaż ramki drzwi... :kwasny: Jest z tym troche roboty, ale na forum są tematy jak to ładnie zdemontować.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może połamane ślizgi? Ja tak miałem w B5.Koszt niewielki,wymiana krótka a jaka radość przy podnoszeniu szyby :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę rozebrać boczek i to sprawdzić bo nie da rady opuścić szyby a to boli :(

Jakby ktoś mógł podrzucić linka z opisem demontażu boczku byłoby super bo nie chce czegoś źle zrobić i połamać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na lepsze temperatury (chyba, że masz garaż ciepły) i demontuj tapicerke. Wtedy będziesz wiedział za co sie brać - czy za ślizgi, czy za linke. Chyba, że chcesz obstawiać w ciemno - to szukaj całego mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w ASO i kupiłem 5 kołków więc raczej się za to zabiorę bo denerwuje mnie to że nie mogę otwierać szyby :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzonka w te mrozy. Przy składaniu pamietaj, żeby wszystko popodłaczać (cięgno klamki, kostki), żebys nie musiał ponownie demontować boczka i urywać nastepnych kołeczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety trzeba. Nie będę czekał do wiosny żeby to zrobić. Tylko kurcze ciekawe czy to ta linka czy ślizgi. Bo jak daje w dół bądź w górę szyba nie idzie a słychać tylko takie szuranie jakby była urwana albo coś bo jak by ślizgi to raczej by ciężko szła albo zaraz by silniczek nie chodził a on normalnie pracuje. :think2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w ASO i kupiłem 5 kołków więc raczej się za to zabiorę bo denerwuje mnie to że nie mogę otwierać szyby :P

ile dales za te kolki :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam bo brałem parę rzeczy jeszcze. Paragon mam w aucie. Jutro sprawdzę to ci napiszę. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1,5zł chyba ostatnio były...

a te szuranie pewnie się skończy wymianą mechanizmu... jeśli tak to PW do kolegi Adadur (bo ja nie pamiętam co kupowałem) a on da Ci linka do mechanizmu zrobionego jak Ori... nówka za 180zł[br]Dopisany: 30 Styczeń 2012, 21:14_________________________________________________ło patrz... znalazłem ;)

http://allegro.pl/podnosnik-szyby-audi-a4-od-2002-nowy-elek-lewy-prz-i2030875086.html

a dla tych co nie otworzą linku za jakiś czas - sprzedawca: gabmos

Polecamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołki były po 1.60 :P Sorki że tak późno odpisuje.

Dzisiaj rozebrałem boczek i linka wplątała się w kołowrotek. Już nic się z tym nie da zrobić. Trzeba kupić cały mechanizm tak jak z tego linku czy samą linkę idzie dokupić i to w miarę założyć bo pamiętam że w A3 jak kupiłem linkę to była ona na styk i się trzeba było ostro naprężać przy tym :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołki były po 1.60 :P Sorki że tak późno odpisuje.

Dzisiaj rozebrałem boczek i linka wplątała się w kołowrotek. Już nic się z tym nie da zrobić. Trzeba kupić cały mechanizm tak jak z tego linku czy samą linkę idzie dokupić i to w miarę założyć bo pamiętam że w A3 jak kupiłem linkę to była ona na styk i się trzeba było ostro naprężać przy tym :confused4:

thx za info, wiec jednak linka wplatana... proponuje kupic caly mechanizm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...