Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampy poliftowe w przedlifcie, a policja


vSilveR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu wsadzałem lampy poliftowe do przedlifta i tak.. Wczoraj zostałem zatrzymany przez policję w ramach rutynowej kontroli trzeźwości, lecz policjantka stwierdziła, że nie mogę mieć takich lamp "jak to określiła chińskich", ponieważ nie mam spryskiwaczy do nich. Dodała, że za to zabierane są dowody rejestracyjne i że dziś nic z tym nie zrobi. Ja powiem szczerze, tylko się uśmiałem bo pierwsze słyszę, że dowód jest zabierany za nowe lampy.. Nie wiem co o tym myśleć, czy to kolejny sposób policjantów na wystawienie mandatu i zdzieranie kasy od ludzi, czy to prawda? 

I druga sprawa, chodzi o żarówki. Wstawione mam żarówki postojowe ledowe i pytanie mam, dlaczego mi one mrugają? Samochód stoi to potrafią one mrygrać sobie od tak. Dlaczego tak się dzieje? Wina żarówek czy czego innego? 

Edytowane przez vSilveR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czy masz oryginalne reflektory Valeo, a w nich homologowane żarówki H7? Jeśli tak, to masz legalne światła mijania i drogowe. Jedynie wszelkie instalacje typu hid mogą budzić wątpliwości policji oraz ksenony w przypadku braku samopoziomowania i spryskiwaczy.

Ledowe żarówki postojowe nie mają homologacji i za to możesz dostać mandat, nakaz wymiany na miejscu lub zatrzymanie dowodu rejestracyjnego. Co do mrugania to kupiłeś chiński badziew, który już kończy swoje życie i robi dyskotekę :) Po prostu klasyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy są firmy TYC, a żarówki siedzą H7.  Po prostu były wstawione nowe lampy i przycinane błotniki. Teraz nawet jakbym chciał to nie wstawię już chyba oryginalnych przedliftowych? 

Co do postojówek, to wymienię jak najszybciej mogę. 

A i co do żarówek, to jakie polecacie aby były dobre, a i policja by się nie czepiała. Jakiej firmy? 

Edytowane przez vSilveR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą Ci skoczyć, lampa ma homologację pod halogen

gdybyś wpakował żarnik to co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...