Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy nie za bardzo dymi ?


rogigor

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zauważyłem, że moja audica coś dymi na ciepłym silniku. Poniżej filmiki na jałowym biegu i z podgazowaniem. Płyn w zbiorniczku czysty, korek oleju też. Płynu nie zauważyłem żeby brał ale z drugiej strony przejechałem dopiero z 500-600km. Mam się czym martwić ?

 

 

 

Edytowane przez rogigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie, parę razy też mi się wydawało że za bardzo ale tak jest, oczywiście na bialawy kolor, PS kolor auta lx7z taki jak mój

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Zawartość dodana 48 minutes later

PS nie masz zamiast katalizator strumienic albo puste puchy? Bo tak brzmi

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kt65c453 napisał:

Ja mam podobnie, parę razy też mi się wydawało że za bardzo ale tak jest, oczywiście na bialawy kolor, PS kolor auta lx7z taki jak mój

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Zawartość dodana 48 minutes later

PS nie masz zamiast katalizator strumienic albo puste puchy? Bo tak brzmi

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Pojęcia nie mam,  mam ją niecałe dwa tygodnie i jeszcze tego nie weryfikowałem. Dla spokoju ducha myślę, czy nie kupić tego testu szczelności uszczelki głowicy co to się go wkłada do zbiorniczka wyrównawczego i odczynnik zmienia kolor jeśli są spaliny.

 

P.S. a kolor śliczny ;) 

Edytowane przez rogigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest OK z tym dymieniem, ale jak nie daje Ci to spokoju, to dla pewności zrób ten test szczelności :hi:

BTW.

Na bank ktoś już usunął te katalizatory, bo słychać na nagraniu efekt poloneza. Teoretycznie jest to niezgodność towaru z umową (bo "ekologia" jest FABRYCZNYM wyposażeniem). Możesz z tym zrobić wiele... albo nic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BeyerBrown napisał:

Wszystko jest OK z tym dymieniem, ale jak nie daje Ci to spokoju, to dla pewności zrób ten test szczelności :hi:

BTW.

Na bank ktoś już usunął te katalizatory, bo słychać na nagraniu efekt poloneza. Teoretycznie jest to niezgodność towaru z umową (bo "ekologia" jest FABRYCZNYM wyposażeniem). Możesz z tym zrobić wiele... albo nic :wink:

Panikara ze mnie najwyraźniej, ale test profilaktycznie zrobię :decayed:

Co do katalizatora - mógłbym się bawić w rękojmię, ale nie chce mi się :) Tutaj lepiej słychać i widać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, oba korki (oleju i zbiorniczka wyrównawczego) czyste, bąbelków nie ma, płynu nie zauważyłem żeby ubyło. Własnie najwięcej tego dymu/pary wylatuje na ciepłym silniku.

Edytowane przez rogigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci wcześniej napisano - teraz jest zimno...  latem, w gorący dzień, byłby to większy powód do zmartwień :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to śpię spokojnie :) Ku potomności podbiję temat jak już zrobię test szczelności uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:

Kupiłem ten test szczelności i jest ok :) Trzymałem 10 minut na lekkich obrotach i nie zmienił barwy, dopiero po 11-12 minutach delikatnie zmienił ale z tego co czytałem to norlnane.

Niestety głupi ja, postanowiłem powtórzyć test, zmieniłem płyn i trzymałem auto przez kolejne 3-4 minuty na 3 tysiącach obrotów i dalej był niebieski aż... nagle wyrzygał mi sporo płynu zbiorniczkiem. Panika, zgasiłem, dramat. Dopiero po chwili dotarło do mnie jaki głupi jestem trzymając auto przez kilkanaście minut na obrotach z de facto otwartym zbiorniczkiem. Przecież to było do przewidzenia :grin: 

Niemniej test przeszedł pomyślnie, poniżej filmik jak wyglądał płyn po około 8 minutach testów:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...