Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czy nie za bardzo dymi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej, zauważyłem, że moja audica coś dymi na ciepłym silniku. Poniżej filmiki na jałowym biegu i z podgazowaniem. Płyn w zbiorniczku czysty, korek oleju też. Płynu nie zauważyłem żeby brał ale z drugiej strony przejechałem dopiero z 500-600km. Mam się czym martwić ?

 

 

 

Edytowane przez rogigor

Opublikowano

Jak dla mnie wygląda ok, na dworze jest zimno, więc ta para będzie- zwłaszcza jeżeli silnik pracuje na lpg.

Opublikowano

Ja mam podobnie, parę razy też mi się wydawało że za bardzo ale tak jest, oczywiście na bialawy kolor, PS kolor auta lx7z taki jak mój

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Zawartość dodana 48 minutes later

PS nie masz zamiast katalizator strumienic albo puste puchy? Bo tak brzmi

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, kt65c453 napisał:

Ja mam podobnie, parę razy też mi się wydawało że za bardzo ale tak jest, oczywiście na bialawy kolor, PS kolor auta lx7z taki jak mój

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Zawartość dodana 48 minutes later

PS nie masz zamiast katalizator strumienic albo puste puchy? Bo tak brzmi

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Pojęcia nie mam,  mam ją niecałe dwa tygodnie i jeszcze tego nie weryfikowałem. Dla spokoju ducha myślę, czy nie kupić tego testu szczelności uszczelki głowicy co to się go wkłada do zbiorniczka wyrównawczego i odczynnik zmienia kolor jeśli są spaliny.

 

P.S. a kolor śliczny ;) 

Edytowane przez rogigor

Opublikowano

Wszystko jest OK z tym dymieniem, ale jak nie daje Ci to spokoju, to dla pewności zrób ten test szczelności :hi:

BTW.

Na bank ktoś już usunął te katalizatory, bo słychać na nagraniu efekt poloneza. Teoretycznie jest to niezgodność towaru z umową (bo "ekologia" jest FABRYCZNYM wyposażeniem). Możesz z tym zrobić wiele... albo nic :wink:

Opublikowano
  • Autor
5 minut temu, BeyerBrown napisał:

Wszystko jest OK z tym dymieniem, ale jak nie daje Ci to spokoju, to dla pewności zrób ten test szczelności :hi:

BTW.

Na bank ktoś już usunął te katalizatory, bo słychać na nagraniu efekt poloneza. Teoretycznie jest to niezgodność towaru z umową (bo "ekologia" jest FABRYCZNYM wyposażeniem). Możesz z tym zrobić wiele... albo nic :wink:

Panikara ze mnie najwyraźniej, ale test profilaktycznie zrobię :decayed:

Co do katalizatora - mógłbym się bawić w rękojmię, ale nie chce mi się :) Tutaj lepiej słychać i widać. 

 

Opublikowano

Pod korkiem wlewu oleju zbiera Ci się majonez po długiej trasie?

Opublikowano
  • Autor

Nie, oba korki (oleju i zbiorniczka wyrównawczego) czyste, bąbelków nie ma, płynu nie zauważyłem żeby ubyło. Własnie najwięcej tego dymu/pary wylatuje na ciepłym silniku.

Edytowane przez rogigor

Opublikowano

Jak Ci wcześniej napisano - teraz jest zimno...  latem, w gorący dzień, byłby to większy powód do zmartwień :hi:

Opublikowano
  • Autor

No to śpię spokojnie :) Ku potomności podbiję temat jak już zrobię test szczelności uszczelki.

Opublikowano
  • Autor

Update:

Kupiłem ten test szczelności i jest ok :) Trzymałem 10 minut na lekkich obrotach i nie zmienił barwy, dopiero po 11-12 minutach delikatnie zmienił ale z tego co czytałem to norlnane.

Niestety głupi ja, postanowiłem powtórzyć test, zmieniłem płyn i trzymałem auto przez kolejne 3-4 minuty na 3 tysiącach obrotów i dalej był niebieski aż... nagle wyrzygał mi sporo płynu zbiorniczkiem. Panika, zgasiłem, dramat. Dopiero po chwili dotarło do mnie jaki głupi jestem trzymając auto przez kilkanaście minut na obrotach z de facto otwartym zbiorniczkiem. Przecież to było do przewidzenia :grin: 

Niemniej test przeszedł pomyślnie, poniżej filmik jak wyglądał płyn po około 8 minutach testów:

 

Opublikowano

Termostat się otworzył i bum

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.