Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotele grzeją zbyt mocno


matix1505

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wystąpił u mnie taki problem, że fotele grzeją mi bardzo mocno niezależnie na ile je ustawię.

Grzanie jest tak mocne, że po chwili od włączenia podgrzewania nie da się na fotel usiąść.

Na tą chwilę chyba spaliły mi się maty grzewcze siedziska, grzeją tylko plecy oczywiście też tak mocno.

Gdzie szukać przyczyny ? 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie grzeje siedzisko to czujnik temperatury w siedzisku pokazuje za niską temperaturę więc oparcie grzeje na maxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozebrałem fotel żeby zobaczyć ten czujnik i moim oczom ukazał się taki widok:

2a6e8db7d0a5.jpg

c60b660eaaee.jpg

0ff872d597f3.jpg

Da się coś jeszcze z tym zrobić czy zostało szukać nowych foteli ? Oba są spalone.

Co mogło być powodem tego, że spalił się maty w obu fotelach ? Dwa czujniki temperatur jednocześnie by się zepsuł ?

Pozdrawiam.

Edytowane przez matix1505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki pewnie są dobre, ja miałem to samo w fotelu kierowcy. Drucik od maty zlutowałem i działa do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie też spróbuję zlutować, dziękuję za pomoc.

 

//

Rozebrałem przed chwilą fotel pasażera, tam sytuacja wygląda gorzej.

Brakuje jakieś 10 cm przewodu, wypalił się całkiem.

Wlutować tam kawałek innego przewodu ?

Boję się, żeby nie spalić auta.

//

wpadlem jeszcze na taki pomysł żeby kupić uniwersalną matę grzewczą, ze starej uciąć kostkę i przylutować do tej uniwersalnej i wpiąć to w instalację, tylko czy to będzie działać tak jak powinno?

2b551b66e6ef.jpg

Edytowane przez matix1505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, przewody zlutowałem i póki co podgrzewanie działa tak jak powinno, tylko tak jak widać na zdjęciach drut w oparciu też przypalił lekko gąbkę, zauważyłem, że właśnie tam nie ma na drucik izolacji.

Zostawić tak jak jest czy wyeliminować ten kawałek przepalonej maty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajomy pytaniem maty są połączone ze sobą szeregowo czy równolegle?

Miałem  wcześniej problem z czujnikiem temp. Który ogarnąłem i przeszło rok było ok. Fotele s-line sterowane elektrycznie z regulacją podudzia.

Grzeje mi oparcie ale siedzisko nie. A jak sprawdzam ciągłość przewodów to wszystko jest a przynajmniej tak mi się może wydawać. 

Kostka zielona

dwa cienkie przewody termistor 

Dwa grube jak dam na brzeczyk jest przejście

I teraz tam pod siedzeniem są poszczególne kostki jedna od poduszek, druga od czujnika zapięcia pasów, elektryczna regulacja odcinka lędźwiowego, i teraz tak jedna kość z 5 pin od siedziska i druga z 2 pin sądzę że od oparcia.

A teraz od czego w tej 5pinowej kości jest co od czego bo już mi pomysłów brakuje a żeby wymieniać maty na darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...