Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Nie działa sterowanie elektrycznych szyb


Robert28*

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z el. szybami. Sterując przyciskami od strony kierowcy: nie da sie otworzyć szyby przedniej od strony kierowcy a da sie otworzyć szybę przednią od strony pasażera.A sterując przyciskiem od strony pasazera: nie da sie tej szyby otworzyć.

Co sie mogło stać??

Nie wiem czy to ma jakiś związek bo w tym samym czasie zacząłem mieć cyrki z wycieraczkami a mianowicie spryskiwacze nie działają a jak włączam spryskiwacze to załącza mi sie tylna wycieraczka. W tyle tez nie ma spryskiwaczy.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic więcej jak tylko podłaczyć VAG-a, innego rozwiązania nie widze na ta chwile kolego. Komp napewno pokaze co i jak skoro mówisz ze takie cyrki się robią

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie od dziś mam ten sam problem u siebie. szyby kierowcy nie da się otworzyć a pasażera da (guzik w drzwiach kierowcy) sprawdzałem silnik silniczek działa... podpięty samochód do VAG nie pokazał żadnego błędu związanego z czymkolwiek od szyb;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz chyba mała epidemia bo mam dokladnie takie same objawy tylko nie mam problemu z wycieraczkami. :wallbash: Poruszalem ten temat na forum ale jak do tej pory /łacznie z elektrykiem/nie opanowalem tej usterki oto odpowiedzi na moj poprzedni post moze wam cos pomoze ale moim zdaniem problem tkwi chyba w elektryce /moduł komfortu ?/ale nie jestem mocny w tej dziedzinie.W razie gdyby komus udałało sie rozwiazac ten problem prosze o info na forum :hi:http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t57768.0.html;highlight=elektryczne+szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam coś takiego i szczerze nie wiem co robić. Wycieraczki są ok rozebrałem drzwi i tam wszystko wyszystkie przewody i silniczek działa... a można tylko szybę pasażera i to tylko od strony kierowcy opuścić. Samochód był podpięty do kompa i nie pokazał nic;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj dołączyłem do grona nie działającej szyby. Mam elektrykę tylko na przód ;( i dzisiaj ta od strony kierowcy nie reaguje na otwieranie (pasażera działa ok) . Nie słyszę silniczka, zero reakcji. Kilka dni nie otwierałem szyby więc nie wiem dokładnie kiedy to się stało. Pamiętam że jakiś czas temu z samego rana szyba przymarzła i nie dawała się otworzyć (ale było słychać że silniczek pracuje) jak auto się nagrzało ro puściła. Teraz nic nie słychać, brzęczenia silniczka cykania czy coś w tym stylu. Kompletna cisza. Silniczek się spalił :mysli: wilgoć :mysli: ale gdzie. Od dzisiaj u mnie puścił mróz (+1) oZIX - dałeś radę tej szybie bo chyba podobny temat[br]Dopisany: 15 Styczeń 2009, 18:55_________________________________________________Przy domykaniu z pilota to samo. Nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj dołączyłem do grona nie działającej szyby. Mam elektrykę tylko na przód ;( i dzisiaj ta od strony kierowcy nie reaguje na otwieranie (pasażera działa ok) . Nie słyszę silniczka, zero reakcji. Kilka dni nie otwierałem szyby więc nie wiem dokładnie kiedy to się stało. Pamiętam że jakiś czas temu z samego rana szyba przymarzła i nie dawała się otworzyć (ale było słychać że silniczek pracuje) jak auto się nagrzało ro puściła. Teraz nic nie słychać, brzęczenia silniczka cykania czy coś w tym stylu. Kompletna cisza. Silniczek się spalił :mysli: wilgoć :mysli: ale gdzie. Od dzisiaj u mnie puścił mróz (+1) oZIX - dałeś radę tej szybie bo chyba podobny temat[br]Dopisany: 15 Styczeń 2009, 18:55_________________________________________________Przy domykaniu z pilota to samo. Nie działa.

nie jeszcze nie mam na to zbytnio czasu;/ ale w przyszly weekend sie tym zajme. Znajomy przygotował mi parę części które mogły polecieć i zobaczymy co sie dzieje.... jak coś wynajde to napewno napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj i mam to samo

a można tylko szybę pasażera i to tylko od strony kierowcy opuścić. Samochód był podpięty do kompa i nie pokazał nic;(

Kierowcy nie działa a szyba pasażera tylko tym przyciskiem w lewych drzwiach tym po stronie pasażera nie działa. :wallbash::mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to jakas popularna usterka w B6 i szkoda,ze nie dołączył ktos kto juz kiedys miał taki sam problem.Jak na razie problem z szybami mam w dalszym ciągu i jak do tej pory zaden fachura nie ma pomysłu co to moze byc. :wallbash:Panowie pomocy !!!! :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego:

http://www.a4-klub.pl/smf/18t_b6_po_zmianie_akumulatora_padl_modul_komfortu-t9769.0.html

Postanowiłem sprawdzić moduł.... Nie wiem jak kolega się tam dostał ale ja namęczyłem się niemiłosiernie, masakra :shocked: Zdjąłem listwę przy progu (strona kierowcy), zdjąłem podpurkę pod stopę i odchyliłem z wielkim bulem kawałek wykładziny. W końcu miałem moduł na wierzchu. Po odpinałem wszystkie kostki i po chwili podłączyłem z powrotem. Nic to nie dało. Albo ten moduł walnięty albo nie wiem co. Jutro ściągam boczek w lewych drzwiach..... [br]Dopisany: 17 Styczeń 2009, 22:04_________________________________________________Gdybym miał dojście aby podpiąć taki moduł na chwilę i rzeczywiście sprawdzić czy mój nie działa :mysli: Daje 99% że to elektryka/elektronika raczej nic mechanicznego. Dziwi mnie ta szyba pasażera.. z jednego przycisku działa a z drugiego nie :mysli:[br]Dopisany: 17 Styczeń 2009, 22:12_________________________________________________Ktoś na tym forum musiał już to mieć i zna odpowiedź. Dołączam się do prośby o pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja Ci powiem, że mój moduł działa:D w przyszłą sobotę będę wiedział już co to. Części praktycznie wszystkie czekają na mnie w domu i będę sprawdzał wszystko po kolei;))) na pewno napisze jak dojdę co to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go sprawdziłeś.. na innym aucie??

nie mam znajomego elektryka z ASO i sprawdził. u mnie poszło co innego w drzwiach ale tego bede pewien w piatek/sobote jak przyjdzie część. Jak zadziała to podam szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy z niecierpliwoscia na wiesci :) bo jak do tej pory temat nie ruszył z miejsca.Tak naprawde nie chce mi sie wierzyc,ze nikt z forumowiczow nie mial tego problemu a jak widac nie jest to pojedyncza usterka.Jesli nic nie wymyslimy to pozostanie chyba wizyta w ASO :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały tydzień kombinuję z vag-iem i po teście wyjść sterowników mam cały czas ten sam błąd 01366-czujnik zderzeniowy (po wypadku otwiera drzwi) Tylko że ja nie miałem dzwonka :co: Przy duszeniu przełącznika do szyb nie ma śladu błędu, wyskakuje tylko po teście sterowników. [br]Dopisany: 22 Styczeń 2009, 21:16_________________________________________________Kolego oZIX

piatek/sobote jak przyjdzie część. Jak zadziała to podam szczegóły.
Również czekam na info. I oczywiście :thumbup:

Jak nic nie wskórasz to niedziela ściągam boczki drzwi :evil:[br]Dopisany: 22 Styczeń 2009, 21:21_________________________________________________Ciekawi mnie czy ten błąd 01366 pojawia się u kogoś z was (wyskakuje tylko po zrobieniu testu sterownika komfortu) Czy to zupełnie inna para kaloszy i tylko przypadek że mam to razem z szybami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem: nie działały przełączniki na drzwiach kierowcy i mogłem otwierać tylko szybę pasażera przełącznikiem na drzwiach pasażera.gdy postukałem ręką w panel przy przełącznikach wszystko wróciło do normy.prawdopodobnie kostka nie ma styku. W wolnej chwili zdemontuję panel i zajrzę do kostki popsikam wd 40 i powinno być :good: ps. na vagu żadnych błędów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...