Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Nie działa sterowanie elektrycznych szyb


Robert28*

Rekomendowane odpowiedzi

oZIX - jakieś wieści, było w sobotę szukanie :naughty:

soraka że nie pisałem ale sesja i te klimaty;/ jeszcze wczoraj mi wy***ali szybe tylnią w samochodzie;(

więc u mnie wszystko wróciło do normy po wymianie tej elektroniki co jest przy silniczku (część o numerze 8e1 959 801 lub 8e1 959 801 b w przypadku mojego auta:) ) serwis =980pln mi się udało dorwać za 100. Więc u mnie było to to;). A i normalnie jak podpinałem wcześniej stary silniczek bezpośrednio pod akumulator to działał więc to coś przy tej elektronice musiało się zwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oZIX

Ten sterownik (elektronika) jest w drzwiach kierowcy ??

ta ten sterownik jest w drzwiach to jest silniczek do podnoszenia i opuszczania. Jakiś metal zaczepiony do tego i w obudowie plastiku jest elektronika która była walnięta u mnie

zrobię zdjęcie tego i wstawię jak będę w pracy bo w domu mam iPlusa...

ok daje zdjecia

szyby.jpg

szyby2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozix czy ten sterownik tez jest odpowiedzialny za szybe od pasazera???Bo jak sobie przypominam tez miales z nia problem :mysli: w drzwiach pasazera nic nie robiles ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozix ten sterownik tez jest odpowiedzialny za szybe od pasazera???Bo jak sobie przypominam tez miales z nia problem mysli w drzwiach pasazera nic nie robiles ????

Tak właśnie, bo u mnie pasażera też nie działa - pisałeś że miałeś tak samo, wystarczy wymienić w drzwiach kierowcy?

Jak się odłącza tą elektronikę od silniczka? Czy kupić można oddzielnie czy razem z silniczkiem?

Dzięki za zdjęcia :good:[br]Dopisany: 31 Styczeń 2009, 19:18_________________________________________________A za tą szybę tylną :szukaj: gn...ja i :baseball::bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozix ten sterownik tez jest odpowiedzialny za szybe od pasazera???Bo jak sobie przypominam tez miales z nia problem :mysli: w drzwiach pasazera nic nie robiles ????

ja miałem tak, że mogłem otworzyć tylko szybę od strony pasażera tylko przełącznikiem od strony kierowcy... Jak zaczęło się to walić to jeszcze przez pewien czas dało się coś zdziałać przełącznikiem od strony pasażera.... Po wymianie tego ustrojstwa wszystko wróciło do normy. Tak przynajmniej w moim przypadku było. Najfajniej jak by wam się udało znaleźć tą rzecz z możliwością zwrotu lub przetestowania. co by się nie wpakować w koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozix wielkie dzieki za rzeczowe info i zdjecia byc moze u mnie bedzie ta sama przyczyna,w przyszlym tygodniu bede mial ten sterownik i wtedy sie wszystko okaze :naughty: ale mam nadzieje,ze to jest to :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak, że mogłem otworzyć tylko szybę od strony pasażera tylko przełącznikiem od strony kierowcy

Ja mam tak samo, da się otworzyć tylko jedna szybę (pasażera) i tylko przyciskiem w drzwiach kierowcy.

Szukam sterownika i działam - dam znać :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak, że mogłem otworzyć tylko szybę od strony pasażera tylko przełącznikiem od strony kierowcy

Ja mam tak samo, da się otworzyć tylko jedna szybę (pasażera) i tylko przyciskiem w drzwiach kierowcy.

Szukam sterownika i działam - dam znać :cool1:

jak by co jakoś w czwartek.piątek będę miał dostęp do a4 b6 na rozbiórkę;) jak coś potrzebujecie to prv[br]Dopisany: 02 Luty 2009, 20:28_________________________________________________jak coś mogę załatwić taki przełącznik...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozix poszedłem w twoje slady i wymieniłem ten sterownik i tu rozczarowanie :shocked: nic to nie dało usterka jest w dalszym ciągu. :wallbash: Dobrze,ze mam drugie auto wiec mam skad pozyczac czesci,moj sterownik zamontowałem w innym autku i jest ok. :good: Nie pozostaje nic innego jak szukac dalej :cool1: qtper robiłes cos przy swoim ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozix poszedłem w twoje slady i wymieniłem ten sterownik i tu rozczarowanie :shocked: nic to nie dało usterka jest w dalszym ciągu. :wallbash: Dobrze,ze mam drugie auto wiec mam skad pozyczac czesci,moj sterownik zamontowałem w innym autku i jest ok. :good: Nie pozostaje nic innego jak szukac dalej :cool1: qtper robiłes cos przy swoim ???????

no to jeszcze jedną rzecz sprawdź. Jak masz w drzwiach wiązkę kabli w takiej gumie to sprawdź czy tam żaden kabel nie jest przerwany. U mojego kolegi okazało się, że to nie przełącznik tylko właśnie żółty kabel się złamał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Ozix dzieki za info,napewno to sprawdze :cool1: jak cos znajde dam znac,moze w koncu wspolnymi siłami sie z tym uporam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i padaczka.

wymieniłem też ten moduł z silniczkiem i jest to samo. Działają wszystkie szyby poza szybą kierowcy.

Nie można z kolei otworzyć szyb z włączników w pozostałych drzwiach.

co jest kurna grane??

PS

zawsze istnieje możliwość, że moduł, który kupiłem jest też padnięty (nie mam gdzie swojego przetestować)

Jak to naprawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozix poszedłem w twoje slady i wymieniłem ten sterownik i tu rozczarowanie :shocked: nic to nie dało usterka jest w dalszym ciągu. :wallbash: Dobrze,ze mam drugie auto wiec mam skad pozyczac czesci,moj sterownik zamontowałem w innym autku i jest ok. :good: Nie pozostaje nic innego jak szukac dalej :cool1: qtper robiłes cos przy swoim ???????

No niestety ja tez w dalszym ciagu szukam usterki,pewnie tez masz dobry ten sterownik a przyczyna jest cos innego.Moze ktos zna rozwiazanie tego problemu.POMOCY :notworthy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzcie wiazki przechodzace przez drzwi oraz ich zlaczke. niestety jedyna metoda to sprawdzenie ciaglosc kabelek po kabelku. probowaliscie podmienic panel sterujacy w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzcie wiazki przechodzace przez drzwi oraz ich zlaczke. niestety jedyna metoda to sprawdzenie ciaglosc kabelek po kabelku. probowaliscie podmienic panel sterujacy w drzwiach?

kurde ale przecież wszystkie pozostałe szyby mogę z panela otworzyć (nie można z kolei otworzyć ich z włączników na drzwiach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzcie wiazki przechodzace przez drzwi oraz ich zlaczke. niestety jedyna metoda to sprawdzenie ciaglosc kabelek po kabelku. probowaliscie podmienic panel sterujacy w drzwiach?

kurde ale przecież wszystkie pozostałe szyby mogę z panela otworzyć (nie można z kolei otworzyć ich z włączników na drzwiach)

sygnal otwarcia okien transmitowany jest magistrala CAN. stad dziwne wydawaloby sie objawy przy jej uszkodzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...