Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia HCF - padła


numen1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja przygoda zaczęła się jakieś rok temu, gdy z układu napędowego wydobywał się szum. Początkowo był do zniesienia.( przez ostanie kilka miesięcy powyżej 100km/h bałem sie jechać bo tak szumiało jak w bym jechał starym żukiem, słychać było szumy i takie kołatanie, nasilało się kołatanie przy zakrętach nawet przy lekkich manewrach kierownicą) Sprawdzane były łożyska nawet zakupione które zwróciłem jak okazało po dokładnym sprawdzeniu się ze to nie łożyska.

Tydzień temu wymieniałam oba przeguby wewnętrzne bo mechanik stwierdził ze to na 90% to jest przyczyna szumów z układu napędowego. Okazało się ze to nic nie zmieniło. I kolejna diagnoza mechanizm różnicowy. ( najprawdopodobniej wymiana skrzyni )

Dziś przejechałem ok 3km, zgasiłem wróciłem po kilku min do auta przejechałem 50metrów do świateł, zielone zaświeciło wrzucał bieg daje gazu, obroty do góry a auto stoi w miejscu, wtf? Wychodzi na to ze skrzynia sie rozsypała ? Auto na lawetę i do warsztatu.

I teraz co robić dalej? Skrzynia w moim aucie to HCF. ( niby już znalazłem używkę nie w tym samym mieście ) Czy lepiej już wymieniać na jakiś inny model który pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby mi przydarzyło się to samo, to poleciałbym po skrzynie HCK. Szukałbym używki, która wydawałaby się pewna. W Exeo też szły te skrzynie. Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem GBA na HCK i tobie również polecam ,do 5 biegu masz to samo ,a 6 to fajny nadbieg na trasę,dużo ciszej w aucie przy większych prędkościach,ja musiałem wymienić drążki wybieraka i łapę skrzyni,u ciebie wystarczy skrzynia ,reszta p&p

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...