Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampy tył Avant. Opinia o marce "TYC".


golfagn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że jedna lampa rozkleiła mi się, jest porysowana i ma pęknięcia postanowiłem ją wymienić. No i na allegro są najtańsze nowe marki TYC. Ktoś to użytkował i widział? Na przód oczywiście bym tego nie brał, ale jako lampa na tył czy da radę? Używanej nie chcę, bo same porysowane są albo nie wiadomo czy parują itp, a tu 2 lata gwarancji i tańsze jak w dobrym stanie używki (ok 180zł z wysyłką).

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak do Avanta ale ja około 3 lat temu kupowałem do sedana lampy tylne z TYCa i tego samego dnia je oddałem do sklepu

powiem szczerze ze to wielka porażka, kołeczki montażowe na lampie wogóle nie pokrywały się z gniazdami montażowymi w karoserji, jak zmierzyłem to rozstaw kołków był wiekszy o ponad 1cm od gniazd w karoserii i lampy nie dało rady zamontować.

Według mnie lepiej już kupować z firmy DEPO bo spasowanie i wygląd miały jak oryginał a najlepszym rozwiązaniem żeby nie było różnicy to kupić oryginalną używkę Audi

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem okiem na ceny i okazało się, że są tańsze Depo od TYC :)  Biorę.

 

Używany oryginał wiadomo, że lepsze wykonanie, ale jak wspomniałem jest w cenie nówki i może parować czego chcę uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszła lampa DEPO. Co mogę powiedzieć: porządnie opakowana, 3 delikatne ryski na lampie, po polerce Tempo pewnie nie będą widoczne. Lampa kompletna w uszczelki, gumki itp. Blaszka od śruby mocującej słabo pasowała, przełożyłem od starej lampy. Klosz bardzo ładny, wnętrze też ok. Przed założeniem trzeba przejechać rant papierem ściernym lub nożykiem w celu pozbycia się malutkich nadlewek plastiku. Spasowanie z autem chyba ok. Wydaje mi się, że z milimetr  czy dwa siedzi niżej, ale może mi się wydawać. Może to przez uszczelkę, która musi się uleżeć. Światła świecą świetnie. Generalnie po założeniu bez przyglądania się dokładnego różnicy nikt nie zobaczy.  Kosztowała z kurierem 170zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa zaparowała po 1 dniu...


Trzeba bylo kupic uzywke za 70zl :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, muunv napisał:

 


Trzeba bylo kupic uzywke za 70zl :)

 

 

Nie ma takich. Najtańsza z wysyłka używka bez uszkodzeń to 110zł. A czy będzie szczelna nie wiadomo. A tu przynajmniej mam gwarancję.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich. Najtańsza z wysyłka używka bez uszkodzeń to 110zł. A czy będzie szczelna nie wiadomo. A tu przynajmniej mam gwarancję.  


Bo Ty nie wiesz gdzie szukac. W Sobolewie woj. mazowieckie sa chlopaki, ktorzy rozbieraja angliki. Same b6/b7. Sam u nich kupowalem lampe do B7, tylna prawa za 60zl. Nie paruje, nic sie z nia nie dzieje. Daja tam jakas gwarancje kilku dniowa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak po 5 miesiącach zacznie parować to się tylko uśmiechną. Tu mam 2 lata spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak po 5 miesiącach zacznie parować to się tylko uśmiechną. Tu mam 2 lata spokoju.


I paruje po pierwszym dniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nich by nie zaczęła parować? Dajesz sobie głowę odciąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nich by nie zaczęła parować? Dajesz sobie głowę odciąć? 


Nie daje, i nikt nie da. Tylko oem to oem. Oddasz na gw, a oni nie uwzglednia i zwala na firme kurierska, ze uszkodzila. Pozniej sie kloc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, golfagn napisał:

Lampa zaparowała po 1 dniu...

Jeśli lampa nie ma widocznych uszkodzeń i po pierwszym dniu zaparowała to oddaj ją na reklamację. Powinni bez problemu uznać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa nie ma żadnych uszkodzeń. W sumie może to ja odwaliłem głupotę...  kiedy ja wymieniałem padał deszcz a wkład z żarówkami mógł być wilgotny. Najpierw wysuszę ją i sprawdzę czy to na bank nie moja wina. 

Sprzedawca jest konkretny, nie powinien robić problemów.

A reklamowanie rzeczy to moja specjalność, sprzedawcy mnie nienawidzą :D

Edytowane przez golfagn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na zapas czy masz drożny kanalik wentylacyjny

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczekałem i przeszło parowanie. Nic nie ruszałem. Więc to pewnie wina wilgotnego wkładu. Ale teraz tak na spokojnie mogę przyznać, że lampa jest kilka mm niżej niż oryginalna. Będę musiał to poprawić kombinując z zaczepami i otworami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamontowaną w Avancie i nie ma żanych problemów ze spasowaniem itd nie parują

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w starej a4 b5 takie z tyłu, niby wszystko okey, tylko po 4 latach trochę wyblakły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje taką część z tylnej lampy, taki plastik z gumą na górze. Byłem w serwisie i pytam kolesia czy takie coś dostanę a on, że nie ma problemu, po czym poszukał w kompie i mówi, że w innych modelach audi jest to wymienne a w b6 nie, szukałem gdzieś na szrotach ale bezskutecznie. Nie wiem jak to się nazywa więc w necie ciężko mi znaleźć. 

 

20170511_093126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...