Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie działa ogrzewanie :/ POMOCY!


Tuczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprawa jest bardzo dziwna i wygląda tak. Auto traciło na wolnych obrotach ogrzewanie, lecz przegazówka z reguły mu pomagała. Ostatnio ogrzewanie przestało całkiem działać i gazowanie nie daje nic. Auto trzyma ładnie 90stopni i nie drgnie, wąż do nagrzewnicy idzie jeden ciepły, wychodzi zimny. Jeżeli ściągnę opaskę z węża nagrzewnicy to schodzi powietrze, zaczyna lecieć płyn, więc zakładam i ogrzewanie działa. Na chwilę... Za chwilę znów brak obiegu w nagrzewnicy. Płukałem ją pod wysokim ciśnieniem, woda ładnie przepływa. Jak silnik chodzi na wolnych obrotach, a ja ściągnę przewody od nagrzewnicy to jest tam sucho. Jakby woda nie docierała do nagrzewnicy. Przez odpowietrzenie jej pomaga, ale na chwilę. Co wykluczyłem :

- Uszczelka pod głowicą odpada

- Pompa wody Ruville jak i cały rozrząd, a przejechane na tym 3tyś km

- Termostat ok

- Nagrzewnica ok ? Gdy w końcu dostanie płynu to grzeje, więc chyba odpada

Płynu nie ubywa, stan jest taki sam, ciśnienie w układzie prawidłowe. Ma ktoś jakieś pomysły ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się jednak zastanowił nad tą pompą. Jeżeli wszystko jest drożne, nie brudzi Ci się szyba za szybko wewnątrz to stawiałbym na pompę.

Choć z drugiej strony skądś się bierze powietrze w ukłądzie skoro musisz odpowietrzać.

 

Pytanie, skąd wiesz, że uszczelka pod głowicą cała??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tuczek napisał:

Auto traciło na wolnych obrotach ogrzewanie, lecz przegazówka z reguły mu pomagała

Miałem tak samo ze swoją nagrzewnicą. Na wolnych obrotach leciało letnie powietrze, przy 2-3tys. obr. zaczynało lecieć ciepłe. Na warsztacie przepłukali nagrzewnice i jest dużo lepiej choć na pewno nie tak jak oryginalnie powinno być. Masz pewnie pozatykane większość kanalików w nagrzewnicy. Płukanie samą woda może nie pomóc żeby ruszyć ten brud z jej wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzic korek zbiorniczka. A u mnie było zapowietrzone to tak się dzialo. Ja bym pierwsze 10zl zainwestował w korek bo może nie trzyma cisnienia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...