Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Chłodnica oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich

Szukam porady bo...

Mam jak widac w opisie 1.9tdi quattrro 130KM , ktoremu zrobilem chipa jak sie ostatnio przekonalem na hamowni program wyszedl bardzo ciekawie na 4 biegu 174KM przy 356Nm :>. I wlasnie tutaj zaczyna sie moj problem lalem Castrol magnatec 10w40 wydawalo mi sie ze to odpowiedni olej do tego silnika , ale okazalo sie ze sie przy tej mocy sie grzeje i z tad moje pytanie jaki polecacie olej zastosowac w tej chwili?

Druga sprawa dotyczy chlodnicy oleju polecono mi ze warto byloby zmienic na wieksza niz ta co mam w tej chwili, ponoc w 1.9tdi bymy montowane dwa rodzaje chlodnic wieksze i mniejszcze i ja mam zamontowana ta mniejsza, wiec szukam tej wiekszej, chociaz wydaje mi sie ze lepiej w tym momencie zmienic na chlodnice oleju z 2.5tdi. Czy ma moze ktos taka do sprzedania, ewentulanie ta wieksza z 1.9tdi.

Moze ktos z madra glowa moze mi doradzic co by zrobil w takim przypadku?

pozdrawiam

P.S. Jeszcze jedno pytanie czy warto w tej sytuacji zmienic rowniez sprzeglo na to z 2.5tdi?

Opublikowano

Zmień jak najszybciej olej na taki 5W40 z normą 505,01. Motul,Mobil lub Castrol z pewnego żródła.

Opublikowano
  • Autor

A co z chlodnica oleju?

Opublikowano

A co z chlodnica oleju?

najpierw zamontuj wskaznik temp oleju, wyjdzie taniej bo moze sie okazać

ze wcale nie potrzebujesz wiekszej chłodnicy

przegoń auto po jakiejs a-bahnie i zobacz jaka jest temperatura

jak bedzie za wysoka szukaj chłodnicy

a na tę chwile wlej olej taki jak potrzeba czyli 505.01

ja kilka lat temu napaliłem sie jak komornik na video na większa chłodnice

okazało sie ze cały dzień siedzenia w warsztacie poszedł psu w d....e

bo temperatura oleju była zbyt niska a poprzednio była prawidłowa

Opublikowano

a na tę chwile wlej olej taki jak potrzeba czyli 505.01

ja kilka lat temu napaliłem sie jak komornik na video na większa chłodnice

okazało sie ze cały dzień siedzenia w warsztacie poszedł psu w d....e

bo temperatura oleju była zbyt niska a poprzednio była prawidłowa

Jakbyś poczytał to byś znalazł słowo "termostat" :polew: :polew: :polew:

Gdybyś przypadkiem nie wiedział to stosuje się powietrzne chłodnice oleju, węże ciśnieniowe w oplocie i podstawkę pod chlodnicę oleju z termostatem np. firmy Mocal. Inaczej masz cały czas niedogrzany olej :no: :no: :no:

AWX ma większy wymiennik woda-olej. Spokojnie wystarcza na te 180 KM. Zmień olej na Motula 505.01 i zapomnij o problemie.

Druga sprawa dotyczy chlodnicy oleju polecono mi ze warto byloby zmienic na wieksza niz ta co mam w tej chwili, ponoc w 1.9tdi bymy montowane dwa rodzaje chlodnic wieksze i mniejszcze i ja mam zamontowana ta mniejsza, wiec szukam tej wiekszej, chociaz wydaje mi sie ze lepiej w tym momencie zmienic na chlodnice oleju z 2.5tdi. Czy ma moze ktos taka do sprzedania, ewentulanie ta wieksza z 1.9tdi.

Moze ktos z madra glowa moze mi doradzic co by zrobil w takim przypadku?

pozdrawiam

P.S. Jeszcze jedno pytanie czy warto w tej sytuacji zmienic rowniez sprzeglo na to z 2.5tdi?

Kto Ci nawtykał takich farmazonów? Sprzęgło od 2.5 TDI ma 240 mm, a w AWX ma 228 mm i nie pasują zamiennie bo 2.5 ma skrzynie 6, tak jak i AVF.

Chłodnica oleju "większa" z AVF i AWX wygląda tak:

http://www.allegro.pl/item526009691_filtr_oleju_chlodnica_oleju_1_9_tdi_vw_audi_130km.html

Ty właśnie taką już masz :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Wielkie dzieki za pomoc

Lepiej sie zawsze zapytac niz wydac kase i zrobic cos glupiego

pozdr dla wszystkich maniakow audi :kox:

Opublikowano

ale ten olej to wymien z punktu bo rozwalisz pompowtryskiwacze i wałek :cool1:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.