Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Blokada skrzyni biegów


Osta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co sądzicie o zabezpieczeniu samochodu blokadą skrzyni biegów na stałe? Facet u mnie w mieście chce za to 900zł z montażem. W komplecie są trzy kluczyki, gwarancja. Podobno jest to jedyne słuszne zabezpieczenie, bo wszystkie inne (metody elektryczne) są do obejścia. A przy zrywaniu takiej blokady skrzyni biegów trzeba wejść pod podwozie i kilka godzin się pobawić co znacznie utrudnia dla złodzieja robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama miala Golfa 4 od nowosci i z tym zabezpieczeniem zrobiła 250tysiecy przez lat 10. 2 razy probowali sie dobrac ale poddali sie po wejsciu do srodka wiec chyba działa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia zabezpieczenie jest nic nie warte. Fakt, ze blokada jest wykonana z solidnego materialu, jednak w moim przypadku dwukrotnie przecięto lewarek od skrzyni biegow pod zabezpieczeniem i wten sposób blokada niespełnila swojego zadania.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest blokada na lewarek skrzyni biegów tylko tą blokadę zakłada się pod podwozie samochodu (tam gdzie skrzynia) i gdy zapniemy wsteczny przebieg, przekręcimy kluczyk od tej blokady to skrzynia jest zablokowana 

 

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne zabezpieczenie nie daje 100% pewności, ale każde na pewno trochę utrudnia życie złodziejom i wydłuża czas kradzieży, co może mieć znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jest to dosyć dobre zabezpieczenie głównie przed kradzieżą auta i jeżeli trzymasz samochód pod blokiem to moim zdaniem warto się nad tym zastanowić, jeśli natomiast garażujesz auto na co dzień, to wg mnie raczej nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekendowo stoi pod chmurką (dwie doby) a tak to w garażu lub na podwórku (brama na kłódkę) + czasami zastawiam drugim samochodem. Chyba się nad tym zastanowię poważnie. Tylko u mnie w mieście chcą za to 900zł a sama blokada na allegro kosztuje do 400zł więc nie wiem czemu ta "robota" jest taka droga a sam raczej bym się za to nie zabierał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota jest droga bo dostaniesz certyfikat prawidłowego montażu itd. A za to się płaci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak facet cos wspominał o certyfikacie i zapasowych kluczykach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...