Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Geometria punkty regulacyjne


SotoM

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji że bardzo dużo ludzi - właścicieli Audi A4 B5,B6.B7 , A6 C5,C6  ,VW Passat B5/B5FL ,Seat Exeo ,Skoda SuperB oraz przede wszystkim Mechaników, którzy rozprzestrzeniają bzdurę na temat -że nie ustawia się w tych autach takiego punktu geometrycznego jakim jest Kąta Pochylenia Koła osi Przedniej, postanowiłem udowodnić i obalić ten mit i bladnę informacje jakie krążą po świecie :)

W wielu samochodach  Kąta pochylenia koła ustawiany jest osobno na koło , w modelach które wymieniłem Kąt Pochylenia Koła osi przedniej ustawia się za pomocą przesuwania -potocznie mówiąc Sanek wyposażonych w 4 sztuki tulei z owalnymi otworami na śruby mocujące ławę do karoserii. te o to owalne otwory w tulejach są po to aby można było przesuwać ławę na boki za czym idzie że wahacze dolne przesuwają się z jednej str na zewnątrz wypychając koło dołem na zewnątrz co powoduje schowanie się górnej części koła w kierunku nadkola natomiast z drugiej str. wahacze dołem chowają się do wewnątrz a góra koła wychyla się na zewnątrz lub na odwrót w zależności od konieczności ustawienia. W taki sposób ustawia się Kąt Pochylenia Kół osi przedniej.

geometria 01.jpg

geometria 02.jpg

geometria 03.jpg

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy mógł by ktoś dokładnie wytłumaczyć jak sankami zrobić ten kat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzujesz minimalnie wszystkie z 4 głównych śrub, właśnie po to mają te podkładki duże. Nie oczekuj jednak jakiejś ogromnej różnicy, to minimalne przesunięcia, dlatego ustawia się to za pomocą sprzętu laserowego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa oponę mi pożera zawiecha cała nowa chyba że zwrotnica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...