Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] G 002 000 i G 004 000 - czy można zmieszać ?


AndyN

Rekomendowane odpowiedzi

Poziom płynu wspomagania w moim aucie osiągnął minimum.

Z historii serwisowej wynika, że przy okazji ostatniej wymiany zalano G 002. Nie da się go już kupić, został wycofany, a w jego miejsce VW stosuje G 004.

Pytanie, czy można do G 002 dolać trochę G 004?

W perspektywie miesiąca i tak zrobię wymianę płynu wspomagania i hamulcowego (2 lata minęły w przypadku obu płynów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie możesz dolać G 004 lub np. febi 06162

nie lej tylko przypadkiem czerwonego dextrona jak to wielu Fachowców radzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!!

osobiście nie mieszałbym plynu syntetycznego z mineralnym tak jak radzi ci kolega. może to by zadziałało ale po co eksperymentować i rozpierniczysz swoją pompe. wg audi 002 i 004 to niby to samo ale nie do końca a na pewno nie można tego mieszać z febi.

Szkoda eksperymentować tym bardziej że jedna litrowa butelka febi 6162 mineral to koszt ok 27zł czy za dużo za cenę świetego spokoju?

odpowiedź nalezy do ciebie ja wczoraj spuścilem wczoraj cały jakiś płyn nie wiem co tam bylo i zalałem właśnie tym febi i chodzi jak lala

ale coś musze ci dodatkowo podpowiedzieć spytaj jeszcze na forum ale w twoim ukladzie powinieneś w całości układ zalać syntetykiem bo masz rocznik 2004 a tam już zalewali 004 kup najlepiej ori w twoim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj ori G004 (w ASO Skoda) i zastanawiam się czy po prostu od razu go nie wymienić. :mysli:

Bez bawienia się w dolewanie. A przez ten moment jeździć jeszcze bez dolewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba będzie najlepsze rozwiązanie.Ja tak właśnie zrobiłem spuściłem stary płyn i zalałem nowym ori G004 i jest git :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spuść stary płyn i zalej nowym a przy okazji zaliczysz wymianę płynu który i tak co jakiś czas powinno sie wymieniać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...