Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja działa ale nie chłodzi..


spectrum89

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób test silniczków klap u mnie w ASN ie przy dzisiejszych temp. szyba była zaszroniona jak dałem po max ie   a  do klimy nie zaglądanie od 6 czy 7 lat poza odgrzybianiem oczywiście..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ten test wykonać? Teraz zauważyłem ze prawa strona dmucha ledwo co. Jakby byla przymknięta, a nie jest :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2017 o 10:28, spectrum89 napisał:

A jak ten test wykonać? Teraz zauważyłem ze prawa strona dmucha ledwo co. Jakby byla przymknięta, a nie jest :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie masz błędów żadnych klapek?

Btw.

Byłem w czwartek u speca i ciśnienie latało na niskiej 2 bary, 12 barów na wysokiej. Generalnie klima bardzo późno wstaje, gdzieś po 10 minutach i czasem trzeba jej pomóc latając po przyciskach off/econ/auto. Później na ogół chłodzi choć czasem zdarzało się jakby "auto" nie nadążało płynne i czuć było wilgoć zanim znów schodziła temperartura. Czasem nawet z LO regulując tylko wentylatorem potrafiła się wyłączyć. 

Błędy od zakupu dotyczyły V158 i V159, oba zregenerowane "kontaktem" i od tamtej pory grzecznie milczą. Adaptacja zrobiona. 

Nie wiem ile w tym prawdy, podobno po rozszczelnieniu instalacji nie ma żadnego "bezpiecznika" wyłączającego sprężarkę - zabezpieczenie przed uszkodzeniem i pracą na sucho. Rzeczywiście tak jest?

Dzisiaj umyłem skraplacz bo mam wrażenie że po zakupie był suchy a ostatnio jakby połowa zaszła dziwnym olejem nieznanego pochodzenia. Będę to obserwował. Może tu jest feler...

Edytowane przez owies
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych błędów nie mam z Klimą, klapki schodzą do zera w kanale 001, nie wiem jak szukać wady.. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, spectrum89 napisał:

Żadnych błędów nie mam z Klimą, klapki schodzą do zera w kanale 001, nie wiem jak szukać wady.. ;/

 

Dnia 11.08.2017 o 10:28, spectrum89 napisał:

A Teraz zauważyłem ze prawa strona dmucha ledwo co. Jakby byla przymknięta, a nie jest :/

Uszkodzona regulacja w kartkach wylotowych? Nie rozbierałem tego climatronika na części pierwsze żeby znać przepływ powietrza, nie mniej może część finów jest zasyfiona grzybem albo po prostu klapki/cięgna - połączenie mechaniczne jest uszkodzone.  Adaptacja przejdzie pozytywnie nawet na felernych klapkach więc tym się nie sugeruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy u Was po zgaszeniu auta jeszcze jakiś czas pracują klapki od nawiewu? Bo u mnie słuchać jak się przestawiają po trochu. Niedługo mam zamiar oddać auto do naprawy ale może to akurat normalny objaw?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są wadliwe to tak. Moje cykały jak bomba.


Czyli nie jest normalne jednak, ze kilkanaście minut po zgaszeniu auta słyszę jak coś sie przestawia, ustawia u pracuje, zreszta po przekręceniu stacyjki (mimo wyłączonego klimatronika) również ciagle się coś ustawia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2017 o 20:57, owies napisał:

Tak, jak masz przysiad to właśnie łapie sprzęgło kompresora a ten zaczyna robotę. To jest zwykły system on/off. W sumie też się zastanawiam czy to normalne żeby V6 był w stanie zmulić durny kompres klimy. W TDI tego nie uświadczyłem, choć w JTD jak najbardziej. 

Pracę sprężarki... w tym hałasie nie potrafię wyłuskać.

W B6-tkach jest sterowanie zaworami a nie zał/wył sprzęgła klimy (ono służy już tylko jako zabezpieczenie na wypadek zatarcia) jak to było w B5. 

Kompresor zatem chodzi NON-STOP, również w trybie ECON :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...