Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Producenci części do rozrządu


Gość xxxxx

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie czy rolka napinająca Ruville powinna miec napis made in germany? bo moja ma na pudelku made in germany, a na rolce jest LITENS made in canada :/, rolka prowadzaca pudełko ruville germany, a na rolce napis INA slovakia, i czy na pompie wodnej powinien być jakiś napis bo nic nie widze, pudelko ruville germany, co to jest ?? to sciema czy orginal bo juz sam nie wiem :// to pudelka są tylko z niemiec ? :D

"pompa wodna ma wyryty z boku znaczek i napis ruville"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj kolego bez obaw! INA tj bardzo dobra firma, natomiast Litens również nie jest zła, ruville ma zasade ze w opakowaniu znajduja sie czasami choc niekoniecznie czesci innych producentów. Co nie oznacza ze wciskają lipę. To nie żadna ściema wiem co mówię bo pracuje w firmie motoryzacyjnej i moja firma importuje od producentów każdego rodzaju części i takie przyjeżdżają prosto z pierwszej ręki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja przedstawie jak mam u siebie :) akurat odebrałem karton części :>

rolka przekładni pasowej INA (rimmenspann.ZR 533002920)

rolka przekładni pasowej INA (spannarm,m,ZR 533008320)

rolka przekładni pasowej INA (umlenkrolle ZR 532018910)

kolejna rolka Ruvielle (spannrolle 55703)

powyższe produkcja Niemcy, ori opakowania i częsi podpisane

rolka napinająca SKF (belt tensioner pulley vkm11151) - produkcja Kanada, na części napisane Litens Kanada

paski Gates numery: 5531XS, 6PK2413, 4PK1240, 5520XS (dali 2 sztuki chyba im sie cos pomyliło albo nie wiem - trzeba wyjaśnić przed zaprowadzeniem auta na warsztat),

pompa wody DOLZ,

do tego zakupiłem filtry oleju, powietrza i paliwa oraz płyn do układu chłodzenia K2 Cooler. Jeszcze tylko olej załatwic i mozna działac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do układu chłodzenia K2 Cooler
:mysli:

Chyba w niedalekiej przyszłości chcesz jeszcze nagrzewnice wymieniać.Płyn do układu to G12+ 34 zł w ASO za 1,5 litra koncentratu więc chyba nie warto lać jakiś wynalazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja przedstawie jak mam u siebie :) akurat odebrałem karton części :>

rolka przekładni pasowej INA (rimmenspann.ZR 533002920)

rolka przekładni pasowej INA (spannarm,m,ZR 533008320)

rolka przekładni pasowej INA (umlenkrolle ZR 532018910)

kolejna rolka Ruvielle (spannrolle 55703)

powyższe produkcja Niemcy, ori opakowania i częsi podpisane

rolka napinająca SKF (belt tensioner pulley vkm11151) - produkcja Kanada, na części napisane Litens Kanada

paski Gates numery: 5531XS, 6PK2413, 4PK1240, 5520XS (dali 2 sztuki chyba im sie cos pomyliło albo nie wiem - trzeba wyjaśnić przed zaprowadzeniem auta na warsztat),

pompa wody DOLZ,

do tego zakupiłem filtry oleju, powietrza i paliwa oraz płyn do układu chłodzenia K2 Cooler. Jeszcze tylko olej załatwic i mozna działac :)

bo jak masz 2.5 V6 to chyba idą 2 paski :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do układu chłodzenia K2 Cooler
:mysli:

Chyba w niedalekiej przyszłości chcesz jeszcze nagrzewnice wymieniać.Płyn do układu to G12+ 34 zł w ASO za 1,5 litra koncentratu więc chyba nie warto lać jakiś wynalazków.

chlodnice, pompe wody albo uszczelke pod glowica :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa wody DOLZ,

Trochę ryzykujesz z tą pompą.

Przy wymianie rozrządu w takim silniku postawiłbym na coś lepszego i sprawdzonego np. SKF :)

Płyn też powinien być dobry, tak jak napisali wcześniej koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie rozrządu w silniku 2,5 TDi wymienia się dwa paski: pierwszy pasek napędza walek rozrządu a drugi pasek napędza pompe wtryskową. A co do rolek firmy INA i Litens - są to firmy które dostarczają rolki na pierwszy montaż (najwyższa półka i jakość). Rolki tych firm pakowane są w oryginalnych zestawach rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...