Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Problem z silnikiem, brak mocy, nie mozna przekroczyc 2500 obr/min

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy jestem nowy i za bardzo nie wiem jeszcze jak funkcjonuje Audi A4 Klub Polska, więc prosze o wyrozumiałość.

Mam poważny problem posiadam A4 z 98r, 2 lata śmigała bez zarzutu a kilka dni temu mnie zawiodła. P roblem polega na tym że odpala ale nie wchodzi na obroty tzn. raz wykręce jej max 2500 obrotów a za chwile max 1400, przy czym przy większych obrotach przy wciśniętym gazie schodzi z obrotów i do tego jest wrażenie jakby nie dostawał paliwa.P o wymianie filtyra paliwa objawy sa takie same. Na wolnych obrotach tyka bez zarzutu.Chciałem jeszcze dodać ze im zimniejszy tym wieksze obroty można wkrecić i że nie pali się żadna kontrolka na desce. Jeśli ma ktoś podejrzane stuki jak by na zawieszeniu albo przegłubie to zapraszam , przezyłem już z tm koszmar więc może uda mi się pomódz.Pozdrawiam i prosze o pomoc.

Opublikowano

może kat zapchany, a nie kopci ??

najlepiej odczyt z VAGa by się przydał

Opublikowano

silnik lapie tryb awaryjny. trzeba podlaczyc VAG

Opublikowano

wymień przepływomierz i będzie dział jak trzeba

pozdrawiam :)

Opublikowano

wymień przepływomierz i będzie dział jak trzeba

po co pchac sie w niepotrzebne koszta.A jesli to nie bedzie przepływka w pierwszej kolejnosci co powinienes zrobic to :vaglogi:
Opublikowano

to ten tryb awaryjny u mnie tez tak było ze nie mógł przekroczyć 2100obrotów jak silnik był zimny dopiero jak już był dobrze rozgrzany dopiero się wkręcał na wyższe obroty

Opublikowano

przyczyn moze byc wiele :

- nieszczelność w dolocie

-niesprawny zawór N75

-dziurawe węze podciśnienia

-turbina do regeneracji

Vag powinien Ci pomóc- a dokładniej logi dynamiczne

Opublikowano

tak jak kolega wyzej napisal ,jesli nie masz z kim vagowac fury,to podmien n75,spr czy kopci,spr szczelnosc dolotu,wezyki cisnieniowe,turbo wykluczam

Opublikowano

tak jak kolega wyzej napisal ,jesli nie masz z kim vagowac fury,to podmien n75,spr czy kopci,spr szczelnosc dolotu,wezyki cisnieniowe,turbo wykluczam

Dokladnie :good:

jesli nie masz do podmiany N75 to jest na to nieoficjalny sposob ;) a mianowicie odepnij kostke elektryczna od N75 a przewod cisnieniowy (czerwony) polacz bezposrednio z niebieskim(za pomoca jakiegos krućca)

jesli uszkodzony N75 autko powinno sie w takim tescie ladnie zbierac

Aha..opis dotyczy metalowego N75 dzialajacego cisnieniowo (AHU zawor upustowy w turb.wiec u Ciebie powinien byc wlasnie taki)

Jesli moj opis jest niezrozumialy pisz na PW

Opublikowano
  • Autor

serdeczne dzięki koledzy za cenne informacje, pozdrawiam i życze przyczepności.

Opublikowano

jesli nie masz do podmiany N75 to jest na to nieoficjalny sposob ;) a mianowicie odepnij kostke elektryczna od N75 a przewod cisnieniowy (czerwony) polacz bezposrednio z niebieskim(za pomoca jakiegos krućca)

jesli uszkodzony N75 autko powinno sie w takim tescie ladnie zbierac

Aha..opis dotyczy metalowego N75 dzialajacego cisnieniowo (AHU zawor upustowy w turb.wiec u Ciebie powinien byc wlasnie taki)

zly pomysl, turbina ma wymuszone wyzsze obroty niz z zalozenia rowniez na biegu jalowym silnika, wylaczajac silnik wirnik turbiny kreci sie rozpedem dluzej bez smarowania olejem niz w normalnych warunkach.

Opublikowano

jesli nie masz do podmiany N75 to jest na to nieoficjalny sposob ;) a mianowicie odepnij kostke elektryczna od N75 a przewod cisnieniowy (czerwony) polacz bezposrednio z niebieskim(za pomoca jakiegos krućca)

jesli uszkodzony N75 autko powinno sie w takim tescie ladnie zbierac

Aha..opis dotyczy metalowego N75 dzialajacego cisnieniowo (AHU zawor upustowy w turb.wiec u Ciebie powinien byc wlasnie taki)

zly pomysl, turbina ma wymuszone wyzsze obroty niz z zalozenia rowniez na biegu jalowym silnika, wylaczajac silnik wirnik turbiny kreci sie rozpedem dluzej bez smarowania olejem niz w normalnych warunkach.

Zgadzam sie z Toba Musashi ale mysle ze nic jej nie bedzie jak sie przejedzie 1km :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.