Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pytanie o temperaturę


insecto

Rekomendowane odpowiedzi

WItam mam taki problem. Jakis czas temu odmowil posluszenstwa czujnik temperatury. Na desce bylo 90 stopni a na vagu temp caly czas skakala i jak stalem na swiatlach to skakaly mi obroty. Teraz po wymianie tego czujnika temp na desce pokazuje max 85 stopni a na vagu mam max 81. Chlodnica jest ciepla i po 5 km juz grzeje ale nie wskazuje 90. NIe wiem czy to normalne czy przez te mrozy mam takie wskazania. [br]Dopisany: 15 Styczeń 2009, 07:10_________________________________________________Dodam jeszcze ze przy szybkiej jezdzie temp nie spada. Jedynie na postoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat do wymiany.

Tylko nie kupuj jakiś wynalazków tylko albo ten z aukcji powyżej(jest ori) albo w ASO koszt ok.80 zł. Oprócz termostatu będziesz potrzebował jeszcze oring uszczelniający który trzeba osobno kupić koszt w ASO 4 zł :)

Przy wymianie trzeba spuścić płyn z układu chłodzenia wiec jak nie miałeś wymienianego to dobra okazja żeby wymienić.Do układu płyn G12+ różowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na termostat.

ja kupuje tylko w ASO.

trzeba tez kupic koncentrat plynu chlodzacego. zlanego plynu ponownie sie juz nie uzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlanego planu ponownie sie juz nie używa.

Jak by miał np: 2 miesiące wcześniej wymieniany płyn to trochę bez sensu było by znowu nowy lać.

dzięki bardzo za rady jeszcze jedno pytanie ile L wchodzi do chłodnicy ? 1,5 litra koncentratu (3L 50:50) wystarczy ?

Do całego układu wchodzi 7,5 litra.

Ewentualnie tu też masz: http://www.allegro.pl/item520673179_plyn_chlodniczy_g12_plus_butelka_1l_oryginalny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że przy wymianie termostatu trzeba tez wymienić oring, a te termostaty sprzedawane na alegro nie mają go w komplecie.

Oryginalny oring pod termostat w serwisie Audi kosztuje 4,80 złociszy.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że przy wymianie termostatu trzeba tez wymienić oring, a te termostaty sprzedawane na alegro nie mają go w komplecie.

Oryginalny oring pod termostat w serwisie Audi kosztuje 4,80 złociszy.

Pozdrawiam!

kupowanie termostatu na allegro to szalenstwo :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowanie termostatu na allegro to szalenstwo

Może i tak,ale ja kupiłem koszt całkowity 43zł +oring 2zł i temp.89-92 i jeszcze ani razu nie spadła poniżej 89 nawet przy mrozach -17.

Pojeździmy zobaczymy jak na razie jest Ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że przy wymianie termostatu trzeba tez wymienić oring, a te termostaty sprzedawane na alegro nie mają go w komplecie.

Oryginalny oring pod termostat w serwisie Audi kosztuje 4,80 złociszy.

Pozdrawiam!

kupowanie termostatu na allegro to szalenstwo :cool1:

Ja kupiłem dwa lata temu oryginalny w serwisie /jakieś 100zł/ , rok było ok, a tegorocznej zimy znowu się zacina /nie domyka się a przez to często temperatura spada poniżej 80/, teraz założę ten z alegro zobaczymy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania z klimatronika auto 15 min na chodzie wskazania kanał 51 temp 90 kanał 49 temp. 75 na wskaźniku na desce w sumie tyle samo może trochę więcej temperatura stoi w miejscu nie rośnie klimatronika na grzanie na polu -4 czy jest wszystko ok. czy termostat dodam ze auto pracowało na wolnych obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic z tego nie zrozumialem i stawiam ze kolejny watek pojdzie do kosza :cool1: na temat temperatury masz full roznych watkow.. super ze rozkminiles juz kody klimatronika ale do porownania temp z klimatronika i z zegarow uzywa sie tylko kanalu 49 a nie 51..

nie rośnie klimatronika na grzanie na polu -4 czy jest wszystko ok.

i co to do cholery znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania z klimatronika auto 15 min na chodzie wskazania kanał 51 temp 90 kanał 49 temp. 75 na wskaźniku na desce w sumie tyle samo może trochę więcej temperatura stoi w miejscu nie rośnie klimatronika na grzanie na polu -4 czy jest wszystko ok. czy termostat dodam ze auto pracowało na wolnych obrotach

Ale bełkot :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...