Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak wspomagania po dłuższej jeździe.


kls

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem ze wspomaganiem.

Pacjent AVF Avant

Jestem już po regeneracji maglownicy i płukaniu układu. Po wymianie mechanicy zalali olej różowy / czerwony, później wymienili z płukaniem na zielony mineralny, ale była bieda. Obecnie mam olej Prestone Power Stering Fluid i zaraz po włączaniu wspomaganie działa bardzo dobrze. Spokojnie dojadę do pracy 10 minut i cały czas jest wspomaganie. Niestety po 30 km wspomaganie zanika.

- pompa nie buczy
- płyn jest czysty

Czy po tym możemy stwierdzić, że pompa się zagrzeje i nie daje rady?

Czy po dłuższej jeździe może ślizgać się pasek? 

Czy jest chłodnica w układzie?

 

Może macie jakieś inne pomysły na mój problem?
Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie ślizgający się pasek. Miałem to samo po regeneracji. U mnie było lepiej po wymianie pompy i płynu na mobil atf 2. Ogólnie nigdy nie byłem w pełni zadowolony z pracy wspomagania. Zawsze po dłuższej jeździe słabnie ono mniej lub bardziej (nigdy nie znika całkiem jak przed wymianą pompy). Według mnie nic nie warte są te całe regeneracje.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę podbić temat bo jestem już po kolejnej wymianie. Tym razem pompa i wciąż jest podobnie. Rano po odpaleniu wspomaganie pięknie chodzi, z biegiem czasu, kilometrów i temperatury coraz słabiej. Nie jest to jakoś bardzo słabo, ale najgorzej, że kierownica po wyjściu z zakrętu nie wraca "na wprost" i przy dłuższej jeździe strasznie to męczy.

Nie wiem co można jeszcze zrobić. Doradźcie proszę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, akcja jeśli dobrze pamiętam zaczęła się dziać po wymianie rozrządu. Pompa nie buczy, płyn nowy. Przyłączam się do pytania co to może być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2017 o 17:08, kls napisał:

Muszę podbić temat bo jestem już po kolejnej wymianie. Tym razem pompa i wciąż jest podobnie. Rano po odpaleniu wspomaganie pięknie chodzi, z biegiem czasu, kilometrów i temperatury coraz słabiej. Nie jest to jakoś bardzo słabo, ale najgorzej, że kierownica po wyjściu z zakrętu nie wraca "na wprost" i przy dłuższej jeździe strasznie to męczy.

Nie wiem co można jeszcze zrobić. Doradźcie proszę?

 

Maglownica źle zregenerowana.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest oryginalny, zielony płyn, wcześniej był jakiś czerwony a i tak nie chodzi jak trzeba. Może ta maglownica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sprawnej pompie i maglu układ wspomagania chodzi elegancko na oryginalnym płynie, na lhm, na dexron i febi nawet na boxolu. Przerabiałem każdą kombinację i jeżeli wszystko jest sprawne to będzie chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2017 o 17:08, kls napisał:

Muszę podbić temat bo jestem już po kolejnej wymianie. Tym razem pompa i wciąż jest podobnie. Rano po odpaleniu wspomaganie pięknie chodzi, z biegiem czasu, kilometrów i temperatury coraz słabiej. Nie jest to jakoś bardzo słabo, ale najgorzej, że kierownica po wyjściu z zakrętu nie wraca "na wprost" i przy dłuższej jeździe strasznie to męczy.

Nie wiem co można jeszcze zrobić. Doradźcie proszę?

 

Mam taki sam problem co kolega. Zimniutkie auto to jednym palcem. Na pewno jest to maglownica skoro wspomaganie działa tylko słabiej po jakimś czasie?? Nie pomogła by wymiana płynu na ORI ?? Albo regulacją śrubą?Również słyszałem że nie jedno a kilkukrotne płukanie układu pomaga.

Edytowane przez kalinka293
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak śruba jest za mocno skręcona to kierownica nie chce wracać do położenia środkowego i przypala się płyn wspomagania, temperatura rośnie bo pompa ma ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem ta sruba niestety bezskutecznie. Przekrecilem o mniejwiecej 100 stopni i różnicy w lekkości krecenia strasznie nie widze. Nie wiem czy byl czy nie ale jest wjedną stronę luz na kierownicy. Nie wiem czy jest sens bawic sie dalej. Jutro chyba wroce do stanu wyjsciowego. Nawet jakby byl zle zregenerowany magiel lub cos z nim nie tak to czy po poluzowaniu tej sruby nie powinno plynniej dzialac z tym ze ze stukami?? Ogolnie nie widzialem oznak zeby byl problem z nim. W sobote jade do serwisu na diagnoze ciekawe co powiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do dłuższym czasie do tematu, bo byłem przekonany, że opisałem co rozwiązało mój problem, ale napisałem tylko koledze w wiadomości prywatnej. Dziś zerknąłem w moją aktywność i zobaczyłem, że zostawiłem Was bez odpowiedzi.

Problem rozwiązany. Wina jak w większości przypadków po stronie papudraków w warsztacie. Jechałem na tydzień na urlop, zostawiłem im samochód, napisałem na kartce A4 wszystkie moje spostrzeżenia i dałem do zrozumienia, że albo zrobią to porządnie, albo robię im gnój. Do tej pory byłem grzeczny, spokojny, więc na pewno się przejęli. Ale jak mnie ktoś robi w bambuko i ja już o tym dobrze wiem, to zrobiłem się nieprzyjemny.

Po tygodniu przyjeżdżam, auto zrobione, chodzi jak nowe. Zgonili winę na swojego podwykonawcę. Szkoda tylko, że wcześniej ręczyli za niego i obiecali brać wszystko na siebie, dlatego robiłem u nich a nie wysyłałem gdzieś magla. Była to moja trzecia i jak się domyślacie ostatnia wizyta w tym warsztacie. Auta od roku nie mam, poszło 20km od domu, czasami je widuje i skoro mnie nie gonią  i nie pozdrawiają palcem to dobrze im się sprawuje ;)

Reasumując, 4 lub 5 wizyt przy tym temacie. Niepotrzebna wymiana pompy wspomagania na nową, niepotrzebne 3 wymiany płynu, płukania itp. Dużo nerwów i dni bez samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...