Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T AVJ Prośba o analizę logów i błędów.


HatefulEvil

Rekomendowane odpowiedzi

Po logach lpg nadaje się jeszcze do podregulowania. Jak miałeś strojoną instalację, na korekty czy mapki?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, przem8 napisał:

Po logach lpg nadaje się jeszcze do podregulowania. Jak miałeś strojoną instalację, na korekty czy mapki?  

Nie pytałem. Na stronie reklamują się, że stroją AFR'em... Zresztą i tak nie miałbym szansy podjechać na kolejne poprawki. A jak mam odbierać to że spalanie wzrosło z 13 do 17 litrów i wciąż jest ubogo? :decayed: Przy czym wszędzie ludzie piszą o spalaniu rzędu 12 litrów nawet przy prędkościach rzędu 180 km/h

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 litrow przy 180. taa...

ost jezdzilem tylko  po miescie i czesto butowalem,  zalałem do pełna i wyszło 13.8l/100 PB. A wiadomo ze gazu wiecej spali

Edytowane przez WYSKUN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekty masz 10% więc teoretycznie mieścisz się w normie :P  Zatankowany gaz może nie był najlepszej jakości :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, WYSKUN napisał:

12 litrow przy 180. taa...

ost jezdzilem tylko  po miescie i czesto butowalem,  zalałem do pełna i wyszło 13.8l/100 PB. A wiadomo ze gazu wiecej spali

Rozumiem jakbym ciągle zwalniał i przyśpieszał, ale prędkość przez większość czasu była stała. Zresztą jak jechałem trasą do polski przed założeniem gazu starałem się zarżnąć motor po drodze; był to względnie nowy zabytek, więc chciałem, żeby jak co zje*ał się przed inwestycją, a nie po. Co się okazało? Spalił mi mniej jak 10 litrów PB, czego nie potrafiłem ogarnąć. Wprawdzie teraz mam nową przepływkę i uszczelnioną odmę, może dałoby to wyższy wynik.

Poza tym wcześniej na ubogiej wychodziło mi 12/13 LPG, a niby uboga zawyża spalanie.

A odnosząc się do Twojego wyniku 13,8 to +10% na gaz daje i tak wynik 15,2. No powiedzmy, że porównując te 17 do 15 litrów już takiej tragedii nie ma.

23 minuty temu, przem8 napisał:

Korekty masz 10% więc teoretycznie mieścisz się w normie :P  Zatankowany gaz może nie był najlepszej jakości :D 

Mówisz BP opatentowało sposób chrzczenia (nie wiem czy tak się to pisze?) gazu? I tak najniżej co miałem to 13,39 litra, gdzie według konkretnie wyglądającego komentarza z centrum spalania, nawet przy prędkościach rzędu 180 powinien palić około 12 litrów.

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, HatefulEvil napisał:

Mówisz BP opatentowało sposób chrzczenia (nie wiem czy tak się to pisze?) gazu?

Prędzej zależy to od dostawcy lpg na daną stację :P Teraz jest zimowy gaz więc teoretycznie trochę więcej powinno go spalać auto. Co do spalania to w zależności od jakości gazu różnice mogą sięgać spokojnie 2 litrów. Sprawdzone osobiście, przy tankowaniu na tej samej stacji przez dłuższy czas raz trafił mi się taki kwiatek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...