Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło - regeneracja czy warto


arturoi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam; Panowie i Panie przyszedł u mnie czas na wymianę sprzęgła. Sprzęgło wytrzymało mi 60 tys. firmy valeo. Rok temu kupiłem w promocyjnej cenie nowe kompletne sprzęgło również firmy valeo.  Powiem szczerze, że mało to sprzęgło wytrzymało i zastanawiam się czy nie oddać tego nowego sprzęgła na wymianę okładzin do warsztatu zajmującego się regeneracją sprzęgieł. Chodzi aby mi wymienili okładziny na tej nowej tarczy sprzęgłowej na sportowe. Czy ktoś z was już może robił takie rzeczy? Ile wam sprzęgła wytrzymują? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim autku rozślizgało  się sprzęgło.W sobotę rozebrałem i ktoś wymienił zestaw w 2013 roku lecz jakiś matoł założył tarczę 210 mm zamiast 228. A że załatwiłem sobie kit valeo ze sztywnym kołem więc to założyłem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o regenerację sprzęgła to polecam zakład na ulicy Skoczylasa w Warszawie.

 

Zrobiłem tam już kilka, cena ok 100zl za zwykle, Kevlar droższy, ale nigdy nie było lipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obijałem tarczę okładziną organiczną z domieszką kevlaru z Luk'a. Okładziny w kolorze żółtym, nie znam oznaczenia. Dobrze toto znosi duże obciążenia, a po 80 tys. km jazdy na tarczy nie widać żadnych śladów zużycia.  Przy mocno podkręconym niutonie powinna dobrze kleić, z seryjnym dociskiem z 2.5 teoretycznie do 500 Nm. Wady: już lekkie przypalenie powoduje, że śmierdzi niemiłosiernie (aczkolwiek nadal klei i nic poza tym złego się nie dzieje), przeciągające się manewry na półsprzęgle typu parkowanie na grubość lakieru jej nie służą bo się szkli i później poszarpuje przy ruszaniu dopóki szkliwo się nie zetrze. Ja już dobrowolnie do seryjnej okładziny organicznej nie wracam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...