Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Czy na pewno trzeba zdejmować rozrząd aby wymienić termostat ?


vianco

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Odrazu chcialbym uprzedzic ze szukałem w archwium ale tam sa podzielone zdania na ten temat.

Moje pytanie czy oby napewno w moim silniku trzeba przy wymianie termostatu zdejmywac rozrzad bo to juz ida spore koszta a mam zamiar niedlugo sprzedac autko a nie chciał bym oddawac go z jakimis usterkami i nie pakowac sie w koszta dodatkowo na koniec, bo to ze przod trzeba zdemontowac to wiem tylko ten rozrzad mnie meczy bo bylem u jednego mecha i powiedział ze trzeba zdjac rozrzad i robocizna 5 stowekl wyjdzie:/ a drugi powiedział ze da sie obudowe termo wyjac jakos pomiedzy paskiem .Moze wymienial ktos z AFB TERMO I zda relacje?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak cały przód idzie do zdjecia wszystkie paski itd ale to tylko w serwisach ponoc tak robia :decayed::wink4: zajedz do porządnego mechaniora to na pewno wymieni Ci bez rozbierania całego rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Dasz radę bez ściągania rozrządu - sam w swoim AFB wymieniałem przy okazji remontu alternatora.

Oczywiście cały przód - zderzak, pas przódu itp. idą do rozebrania.

Ogólnie ok 6 godzin roboty.

Chirurgiczne ręce trzeba mieć, ale jak masz trochę pojęcia o mechanice to dasz radę :naughty:.

Jedynym problemem może być górna wewnętrzne osłona rozrządu przy lewym kole na wałku rozrządu, ale można ją podważyć i wszystko wychodzi.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

musisz mieć łamany klucz 10 bo obudowa termostatu jest przykręcona dwoma śrubami i ciężko je odkręcić, potem lekko skręcasz pasek rozrządu i delikatnie wysuwasz obudowę w lewo patrząc od przodu pojazdu, ale nie wyciągaj całkiem tylko na tyle żeby wyjąć termostat,gdy będziesz zakładał nowy to zwróć uwagę na zaworek odpowietrzający(kuleczka na termostacie) musi być maksymalnie pionowo,wymieniałem jakiś miesiąc temu i nie trzeba zdejmować przodu auta,bez kanału będzie jeszcze bardziej ciężko to wymienić,no i musisz czymś osłonic alternator(ja użyłem foli kuchennej)bo trochę wyleci płynu chłodniczego ja wyjmiesz termostat,zdjęcia które pomogły mi z wymianą są na forum ,powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

axemen-- mam prosbe do ciebie mogłbys mi podrzucic te zdjecia bo szukam i szukam i nie idzie mi za bardzo a teraz wekend to miałbym troszke chwili na spedzenie mile czasu z autem w garazu:) i dzieki wszystkim za odp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

axemen-dzieki ale szczerze mowiac kiedys juz sie obilem o te foto tylko nie kojarzylem go zwymiana termostatu:) ale dzieki wielkie:) jutro sie zabawie i moze sie uda bo termo zakupione od tygodnia lezy w pudełku i trzeba je wykorzystac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...