Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Wymiana żarówki postojowej


j555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Skończyła "żywot" żarówka postojowa prawa.

W serwisie jak dzwoniłem to powiedzieli , że 80 zł. i trzeba ponoć demontować reflektor...

Pytanie: czy to prawda ? Ewentualnie jak zdemontować reflektor - może ktoś podpowie ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b7_jak_zdemontowac_lampy_przednie-t25856.0.html

U mnie wymienialismy zarniki bez wyciągania lamp :gwizdanie:

od strony pasażera demontujesz filtr powietrza 3 minuty roboty i masz już dostęp

od strony kierowcy odkrecasz zbirniczek z płynem od wspomagania ( z tego co pamietam ) odchylasz i tez masz dostęp :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, co jest grane :mysli:, odpisałem na ten wątek, później wylądował w koszu, teraz z kosza wrócił ale już bez mojej odpowiedzi, kto mnie cenzuruje? :foch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowałem obudowę filtra powietrza (reflektor od strony pasażera) oraz dekielek ze sprężyną ale nadal dostęp do żarówki postojowej jest fatalny .

[br]Dopisany: 16 Styczeń 2009, 21:33_________________________________________________Niestety wczoraj sie poddałem i podjechałem do serwisu bez autoryzacji , który się zajmuje Audi no i panowie też się poddali bo jak stwierdzili do takiej wymiany potrzeba "odpowiedniego dnia".......

Ręce opadają. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długie wąskie szczypce płaski śrubokręt,trochę cierpliwości i żaróweczka wymieniona bez żadnego zciągania reflektora:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam ,że jest to śmieszne - widać tylko "kasowe" naprawy ich interesują... Co ciekawe trochę kasy już u nich zostawiłem i robię regularnie przeglądy, więc stały klient jestem.

Jeszcze jedno podejście zrobię choćby po to żeby udowodnić , że jednak laik też sobie poradzi.

Dzięki za wsparcie.

Pozdrawiam. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Cuber, bez odkrecania lamp wymienisz postojowki oraz xenony (zarniki).

Tu masz fotostory:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t39895.0.html;highlight=wymiana+ori+na+6000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff...

Rzeczywiście Wasze porady pomogły.Dziś wreszcie wymieniłem - sam - tę nieszczęsną żarówkę.

Rada dla wszystkich , którzy też będą walczyć - zdecydowanie trzeba posiadać długie szczypce tzw. "długonose" najlepiej zakrzywione na końcu - podobno używają takich elektrycy.Ja po prostu kupiłem je w sklepie płacąc niecałe 14 zł.

Precz z pseudo serwisami samochodowymi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w B7, ale w B6 to bajeczka.

Tyle się pisze, że to straszne, bo trzeba reflektor odkręca, a jeszcze inni piszą, że można sie bez tego obejśc.

Zdjęcie reflektora to zaledwie odkręcenie 2 śrubek na pasie przednim i popuszczenie 2, które trzymają reflektor od dołu.

Potrzebny tylko jeden kluczyk (torx) i przedłużka. Cała operacja to zaledwie kilka minut :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz z czuciem ale pewnie wyszarpnac za kabelki (jak masz DRL to je tez najlepiej wyciagnij, bedzie lepszy dostep do postojowki), jak masz dlugie paluchy i szczuple rece to moze zdolasz chwycic za oprawke, w ktorej siedzi zarowka, wtedy jest o wiele prosciej. Oprawka nie jest wkrecana tylko na scisk wsadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem, Audi A4 B6 avant, tylne postojowe. wymiana. Jestem ciemna masa i zielonego pojęcia nie mam jak się do tego zabrać.

jeśli uzył byś opcji szukaj :szukaj: to byś znalazł odpowiedź :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąć postojówkę z lampy nie jest łatwo ale da się , siedzi ona na wcisk . Ja podważałem lekko na boki śrubokrętem i jednocześnie szarpałem i wyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...