Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jak wyciągnąć zbiornik płynu do spryskiwaczy ?


marhiw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów! Mam kolejną prosbe do Was..

Ubywa mi płyn do spryskiwaczy ze zbiornika i nie wiem jeszcze co jest tego powodem.Kapie mi tuz pod nim.Czy to moze pekł ten zbiornik czy moze z pomki leje :confused4: Pomózcie mi i powiedzcie jak wyciagnac ten zbiorik gdzie jest przymocowany i czy musze odkrecac nadkole czy uda mi sie górą go wydostac.????Robił ktos cos takiego kiedys???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki masz zbiornik. u mnie (mam wiekszy na dwie pompki) trzeba odkrecac nadkole bo jest sruba od spodu. wydaje mi sie ze mniejszy zbiornik tez jest w tym miejscu przylapany. z tego co looknolem w etce to druga sruba jest po jego prawej stronie (patrzac od przodu auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odkręcic nadkole (bodajże 10 wkretów na gwiazdkę). Pewnie uszczeleczka lub spadł wężyk - tak czy siak trzeba wyciagac. Opis jest gdzies na forum :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie bo ja tez mam ten sam problem a nic więcej nie mogę znaleźć, a ogolnie siusia tam gdzie wiatr zawieje i chciałbym to wyjąć i przeczyścić bo może kamieniem się zapchało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie bo ja tez mam ten sam problem a nic więcej nie mogę znaleźć, a ogolnie siusia tam gdzie wiatr zawieje i chciałbym to wyjąć i przeczyścić bo może kamieniem się zapchało.

stojąc przed autem prawe nadkole musisz odkręcić pod nim masz zbiornik w inny sposób go nie wyciągniesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odkręcic nadkole (bodajże 10 wkretów na gwiazdkę). Pewnie uszczeleczka lub spadł wężyk - tak czy siak trzeba wyciagac. Opis jest gdzies na forum :wink4:

ale pamiętaj aby najpierw koło odkręcić i zdjąć , :tongue4: zaufaj mi , będzie ci łatwiej , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odkręcic nadkole (bodajże 10 wkretów na gwiazdkę). Pewnie uszczeleczka lub spadł wężyk - tak czy siak trzeba wyciagac. Opis jest gdzies na forum :wink4:

ale pamiętaj aby najpierw koło odkręcić i zdjąć , :tongue4: zaufaj mi , będzie ci łatwiej , pozdrawiam

a czy musze zdejmowac nadkole jesli mam zdjety zderzak? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odkręcic nadkole (bodajże 10 wkretów na gwiazdkę). Pewnie uszczeleczka lub spadł wężyk - tak czy siak trzeba wyciagac. Opis jest gdzies na forum :wink4:

ale pamiętaj aby najpierw koło odkręcić i zdjąć , :tongue4: zaufaj mi , będzie ci łatwiej , pozdrawiam

a czy musze zdejmowac nadkole jesli mam zdjety zderzak? :hi:

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę się zabrać za demontaż zbiorniczka ale jak czytam ile z tym zachodu to jakoś mi się delikatnie odechciewa. Poprzedni właściciel używał chyba tylko i wyłącznie wody i łatwo sobie wyobrazić co znajduje się w środku zbiorniczka - istny kamieniołom. Prawdopodobnie przez to zatykają mi się co chwilę końcówki spryskiwaczy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie panikuj , wcale dużo pracy z tym nie ma , wystarczy zdjąć koło , odkręcić kilka wkrętów mocujących nadkole , i masz elegancki dostęp do zbiorniczka , 2 lub 3 śruby ( jedna u góry przy zbiorniczku na płyn do wspomagania , dwie masz już na dole łatwo widoczne i dostępne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie panikuj , wcale dużo pracy z tym nie ma , wystarczy zdjąć koło , odkręcić kilka wkrętów mocujących nadkole , i masz elegancki dostęp do zbiorniczka , 2 lub 3 śruby ( jedna u góry przy zbiorniczku na płyn do wspomagania , dwie masz już na dole łatwo widoczne i dostępne)

No to trochę mnie uspokoiłeś, może faktycznie tak źle nie będzie. Dzięki, pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, wole sie upewnić odnośnie wymontowania tego nadkola ; )

również mi zbiornik sie rozszczelnił....

i czy te śruby trzeba dkręcać: ?

dsc00435e.th.jpg

dsc00436.jpg

dsc00435a.th.jpg

dwie takie "jakby kwadratowe podkładki"

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...