Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Licznik i jego naprawa


Gość GENERAL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś wie, gdzie we Wrocławiu naprawiają liczniki. Padł mi prędkościomierz, kilometry lecą, nie działa też automatyczne ustawianie daty i godziny.

Może to jakaś błahostka? Może ktoś miał podobny problem?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam troszkę inny przypadek tzn obrotomierz działa tylko predkościomierz mierzy płynnie prędkość do max 70 km/h po czym sie zatrzymuje, wymieniłem impulsator przy skrzyni i dalej to samo, dodam że na klimatromiku pokazuje podebne wartości prędkości co do licznika (-10% standart).

Może ktoś pomóc w tym przypadku

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak komuś nie działa prędkościomierz lub coś innego w liczniku mogę podać namiary (gg 3597143) na elektryka w Legnicy. Byłem ostatnio naprawić właśnie prędkościomierz, zajęło mu to ok. 30 min i naprawa kosztowała 150 zł. We Wrocławiu chcieli od 300 zł i miałem zostawić autko tylko na 3 dni :) Co do automatycznego ustawiania daty to niestety nic nie mógł elektryk poradzić. Szczerze powiedziawszy to trochę był zdziwiony, że coś takiego jest :) no cóż nie da się wszystkiego wiedzieć ;) Może ktoś z kolegów wie skąd ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem licznik Jager 1/2 fis wszystko pięknie działa, tylko rano jak jest wilgotno czyli tak jak teraz po włączeniu stacyjki na liczniku zaczyna się dyskotek wszystkie wskazówki skaczą sobie jak chcą kontrolki tak samo migają po kilku minutach licznik zaczyna działać poprawnie rozbierałem go ale żadnych zimnych lutów nie widziałem a pozatym wykonany w technologi smd i led tak więc wszystki malutkie jakby ktoś coś poradził to byłbym wdzięczny i drugie pytanie czy po wymianie procesora nieszczszęsnego motorolli oprócz wsadu trzeba go jeszcze programować?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, General mozesz jeszcze raz wrzucic foty ktora diode trzeba wymienic. zaznacz ja jakos na foto bo mam ten problem co ty tylko nie wiem jaka to dioda ba sa tu 3 obok siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tą samą usterkę i przelutowanie diody nie pomogło. Kupiłem angielski licznik za 50 zł i przelutowałem z niego cały silniczek krokowy zapsutej wskazówki tak jak inni forumowicze mi podpowiadali i naprawione. Także jeśli dioda nie pomoże spróbuj z tym silniczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto rzeźbić. U mnie też były identyczne objawy. Kupiłem kompletny licznik z anglika, zdjąłem wskazówki od prędkościomierza i wskaźnika paliwa - przełożyłem tarczę prędkościomierza od swojego i wszystko działa jak należy. W dodatku w nowym mam dodatkowy wskaźnik ładowania aku i działa bzyczek od świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżcie zdjęcia jak to wygląda! :hi: u mnie nie chodzi prędkościomierz , drga po przekręceniu zapłonu minimalnie do góry , ale nie pokazuje prędkości , posiadam Fis ale bez klimy ? od czego zacząć , kostki od skrzyni odpiąłem wyczyściłem , ale nic , cisza wszystko chodzi prócz prędkościomierza! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie chodzi prędkościomierz , drga po przekręceniu zapłonu minimalnie do góry , ale nie pokazuje prędkości , posiadam Fis ale bez klimy ? od czego zacząć , kostki od skrzyni odpiąłem wyczyściłem , ale nic , cisza wszystko chodzi prócz prędkościomierza!

Problem tkwi w samych zegarach. Możesz się bawić z tym, jeśli masz trochę samozaparcia i obycia z lutownicą. W innym przypadku - szukaj nowych zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil widze że jesteś z łódzkiego tak jak ja. Jakbyś chciał to moge ci dać mój stary angielski licznik z ktorego wylutowywałem silniczek krokowy od obrotomierza (o ile dobrze pamietam bo to dawno bylo) i przelutowałem do swojego. U mnie pomogło i zegary smigają do dnia dzisiejszego. Co prawda ty masz 1,8 i z FIS-em ale może sam licznik i te silniczki beda takie same. Jak cos pisz na priv-a. Podjedziesz, pokarze ci co i jak ja zrobiłem i popróbujesz u siebie a jesli sie nie uda to pozostaje wymiana zegarow na nowe. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że te foty nie działają, walczę z moim licznikiem od 2 dni i d***. Niby wszystko widać na tej płycie, ale chciałbym mieć pewność co wymienić...Pomocy!!

Dodam, że zbadałem miernikiem podejrzany element i w jedną stronę pokazało wartości, natomiast przykładając kable miernika odwrotnie już nie, podobnie na innych elementach na płycie o tym wyglądzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, tyle szukałem rozwiązania mojego problemu i okazało sie że wystarczyło zajrzeć do działu "Zrób to sam". Wszystko fajnie, ale jest jedno, ale, przydały by sie fotki bo bez nich trochu ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy prawdziwy fachman od liczników Audi jest w Poznaniu i naprawdę zna sie na rzeczy mój zegar był u 2 fachowców i ciagle to samo czyli po jakims czasie błedne wskazania temp.i paliwa naprawa u niego kosztowała mnie 300zł wymienił procesor na nowy i teraz mam świety spokój a to link moze sie komus przyda

www.elektronic-serwis.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytam tutaj fachowe porady. Może i mnie ktoś podpowie. Rozbierałem licznik do wymiany brzęczyka nie wyłączonych świateł i natrafiłem na dziwne podłączenie kontrolki grzania świec. Myślę, że nie jest to stan fabryczny tylko przez kogoś naprawiane. Jest przylutowana do dwóch przewodów i osadzona w płycie licznika. Chciałbym wrócić do stanu pierwotnego aby była zasilana z styków na płycie ale nie orientuję się jak to zrobić. Żarówka zapala się i gaśnie chyba prawidłowo.

DSCF7901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...