Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Black Q5 by Tom


tom4275

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

VMFQ6e4.jpg?2

 

26XguVe.jpg?2

 

Q5'eczka kupiona w niemieckim serwisie audi z całkiem niezłym wyposarzeniem wyjściowym:

- silniczek bez szału 2.0 TDI 125KW

- zewnętrzny s-line

- ksenonki skrętne + dzienny led

- aluski lato 19" i zimówki 17"

- parktronic przód i tył

- kamerka cofania

- elektryczny hak

- mmi 3G High

- system nagłośnienia B&O

- stołki sport w pełnej elektryce z pamięcią, niestety materiał

- dodatkowe tylne poduchy

- lusterka zewnętrzne składane z pamięcią i fotochromem

- elektryczna klapa

- tempomat

- kierownica multi

- system start stop

- asystent zjazdu

- klimka 3 strefowa

 

ale jak każdy rezacz nie omieszkałem coś dołożyć o własnych siłach i z pomocą znajomych ...

zaczęło się od wizyty u naszego forumowego magika Grześka (wrclaguna), męczyłem go przez 3 dni ale przeżył :decayed:, mody które wpadły:

- aktywny radar

- asystent świateł

- asystent zmiany pasa

- pilot do bram

- aktualizacja map i język polski

kolejne mody i już we własnym garażyku:

- kodowania (test wskazówek, temperatura oleju, odwrócenie działania przycisku ss, nowe logo startowe mmi, naładowanie aku, odblokowanie video podczas jazdy, światła przy awaryjnym hamowaniu)

- automatyczny hamulec ręczny

- system mocowania bagażu

- zmiana tapicerki na skórkę z akantarą z SQ5 w pełnym wypasie

- dekory black piano

- AMI w schowku

- grzana tylna kanapa (tylko trza podłączyć)

- siatki w tylnych drzwiach

- nakładki na pedały

- hebelki przód i tył z SQ5 czyli 380 i 330 (miał być 4 tłok brembo, który sobie wypicowałem ale s-ka to jest inna bajka, w końcu wiem jak działają światła w czasie nagłego hamowania :decayed:)

- aluski letnie 21", jeden z nowszych modeli esy z oponkami Pirelli pzero, a poprzednie letnie 19" idą na zimówki

- kierownica ścięta s-line

- podsufitka + dodatki s-line

 

no i kilka zdjęć:

 

KxSQCYo.jpg?2

 

LEuwz4C.jpg

 

DkKhBWq.jpg

 

RvtYePk.jpg

 

cgVJGgx.jpg

 

NCdUAGb.jpg?1

 

xT7WByi.jpg

 

76pLfrk.jpg

 

3ceygdW.jpg

 

dKlCn49.jpg

 

uzWguu8.jpg

 

HYBjY5R.jpg

 

miały być

u7TZR0L.jpg

a są

uC5xgh9.jpg

 

8D8uR9J.jpg

 

i plany na przyszłość:

- borykam się wyborem wydechu, ori SQ5 na module kufatec'a vs jakaś dedykowana firmówka

- program u Rogala

- wymiana licznika pod aktywny tempomat

- asystent linii

- ADS

 

pozdrawiam wszystkich zaciekawionych moim temacikiem

 

ps. podziękowania specjalne dla Grzesia (wrclaguna) za pomoc :hi:

Edytowane przez tom4275
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie zrobiona q5 szkoda tylko ze nie w automacie ?, powiedz dlaczego zdecydowałeś się na spowalniacze od sq5 a nie brembo ?? 

Program obowiązkowo , wcześniej polecam wsadzić ic od sq5 . 

Fotele niczym się nie różnią od s-line, dlatego ja się zastanawiam nad wsadzeniem przednich od rs/s 4 lub rs/s 5 chyba ze trafia się z przeszyciami od sq5 w dobrej kasie . 

Generalnie auto bardzo fajnie dopasione i dofinansowane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, peter22 napisał:

No i fajnie zrobiona q5 szkoda tylko ze nie w automacie ?, powiedz dlaczego zdecydowałeś się na spowalniacze od sq5 a nie brembo ?? 

Program obowiązkowo , wcześniej polecam wsadzić ic od sq5 . 

Fotele niczym się nie różnią od s-line, dlatego ja się zastanawiam nad wsadzeniem przednich od rs/s 4 lub rs/s 5 chyba ze trafia się z przeszyciami od sq5 w dobrej kasie . 

Generalnie auto bardzo fajnie dopasione i dofinansowane 

autko kupione dla Żony, a ona automatów nie uznaje ... musi mieć czym wachlować bo się nudzi za kółkiem :decayed:

co do spowalniaczy to wybór był i względem wielkości tarczy 345 vs 380 a to jednak sporo no i po drugie te od sq5 to już też na 2 tłoczyskach więc tylko 2 mniej od brembo, a no i po trzecie wygląd ... w kółkach 21" to i te do sq5 wyglądają na małe :P

foteliki to się zgadza że wyglądem to je tylko napis różni, ale dorwałem je w tej samej kasie co sline więc się długo nie zastanawiałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dominika6c6 napisał:

Widze ze duzo modow juz zrobione a te hample to pod konkretna moc....

powiem Ci Domi że hamulców nigdy za dużo, przy takiej kobyłce to trzeba mieć czy ją zatrzymać jak się już ją rozbuja :decayed:

wcześniej jak były 320 na 300 to masakra, nie wiem kto takie hamulce zaprojektował do takiej furki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt jakos cudownie to nie staje ale coz ktos to wymyslil i zawsze mozna poprawic jak ty np... Fajne zrobiles bajery z tv i sterowaniem bramami powiedz duzo pracy i kasy trzeba zeby takie cos zalozyc??? Odnosnie black piano to poprzednia a6 c6 tak moalem zrobiona i fajnie to wyglada zobacze moze tu tez sie skusze chociaz wolalbym podzialac przy mocy i zawieszeniu ciut nizej.....kola tez ladne zapodales juz prawie jak sq5 wyglada tylko kominy ogarniesz i bedzie bardzo ladnie ....powiem ci ze dzis jakbym kupowal to 3.0 tdi spalanie takie jak w 2.0 a radosc z jazdy mega ....spalanie mnie zaskoczylo przy normalnej jezdziemieszcze sie w spokojnie w 8 a jak jechalem nad morze trasa 800km i predkosc 140-160 to po zatankowanih wyszlo 8.5l/100km a to przeciez 2.0 fakt zaladowana itd ale wydaje mi sie duzo w porownaniu do c6 o co najmniej litr wiecej......ale wracajac do tematu ladne mody zrobiles mogles tylko krzesla juz dac z jakiegos rsa bo kasa pewnie taka sama.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wrclaguna napisał:

Q5 konkret sie zrobiło  :)

w porównaniu do tego jak wyglądał przed wizytą u Ciebie to inny samochód, nie wspominając że widziałeś go na 17" kółkach gdzie opony więcej niż felgi :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dominika6c6 napisał:

To fakt jakos cudownie to nie staje ale coz ktos to wymyslil i zawsze mozna poprawic jak ty np... Fajne zrobiles bajery z tv i sterowaniem bramami powiedz duzo pracy i kasy trzeba zeby takie cos zalozyc??? Odnosnie black piano to poprzednia a6 c6 tak moalem zrobiona i fajnie to wyglada zobacze moze tu tez sie skusze chociaz wolalbym podzialac przy mocy i zawieszeniu ciut nizej.....kola tez ladne zapodales juz prawie jak sq5 wyglada tylko kominy ogarniesz i bedzie bardzo ladnie ....powiem ci ze dzis jakbym kupowal to 3.0 tdi spalanie takie jak w 2.0 a radosc z jazdy mega ....spalanie mnie zaskoczylo przy normalnej jezdziemieszcze sie w spokojnie w 8 a jak jechalem nad morze trasa 800km i predkosc 140-160 to po zatankowanih wyszlo 8.5l/100km a to przeciez 2.0 fakt zaladowana itd ale wydaje mi sie duzo w porownaniu do c6 o co najmniej litr wiecej......ale wracajac do tematu ladne mody zrobiles mogles tylko krzesla juz dac z jakiegos rsa bo kasa pewnie taka sama.....

z mmi to właściwie za dużo nie powalczyłem, tylko ami włożone (to tylko jeden kabelek, ale się ceni, 3 stówki trzeba dać), a odblokowanie to prościzna jak masz kabelek :)

co do sterowania bramami to Grzesiu z tym u mnie walczył, aczkolwiek prucia jest sporo, zderzak w dół do założenia modułu, no i z wiązką trzeba się przebić do górnej lampki, pilota można dorwać czasem oddzielnie od lampki, reszta to kodowanie

jeśli chodzi o silniczek 3.0 w tedeiku to też jestem za, tylko że opłaty przy sprowadzeniu by mnie zjadły dlatego decyzja była na 2.0

tapicera mnie wyszła 4,5 koła, jest w stanie idealnym, prawie jak nóweczka, za rs'a z pamięcią to by trza było dać pewnie x2

 

mam nakładki progowe od sq5, warto zakładać, czy to już przegięcie, jak myślicie ? tak w sumie do od s-lina to się wiele nie różnią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy będziesz zmieniał zderzaki czy nie. Przodu bym nie ruszał ewentualnie grill z UK taki jak ja mam , tył sq5 i wtedy nakładki na progi możesz zakładać . Do aktywnego tempomatu chyba jeszcze licznik trzeba zmienić ?? Jeśli tak to wkładaj tez od sq5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w przypadku kolegi jak ma sline to nie wystarczy tylko dokladki dolnej zderzaka zmienic bo chyba sa takie same zderzaki w sline i sq5 ....ciekaw jestem pracy rogala.....ale z czasem zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, peter22 napisał:

Zależy czy będziesz zmieniał zderzaki czy nie. Przodu bym nie ruszał ewentualnie grill z UK taki jak ja mam , tył sq5 i wtedy nakładki na progi możesz zakładać . Do aktywnego tempomatu chyba jeszcze licznik trzeba zmienić ?? Jeśli tak to wkładaj tez od sq5 

zgadza się, do tempomatu trza licznik, mam to w planach, działać to wszystko działa tylko tych diodek brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dominika6c6 napisał:

A czy w przypadku kolegi jak ma sline to nie wystarczy tylko dokladki dolnej zderzaka zmienic bo chyba sa takie same zderzaki w sline i sq5 ....ciekaw jestem pracy rogala.....ale z czasem zobaczymy

do wymiany tylko dolna część, zderzaki są te same, a co do podniesienia mocy to już z Witkiem wcześniej gadałem i radził żeby zatrzymać się na 200 jak nie chcę żadnych ingerencji ... co do wywalenia dpf'a to mam lekkie obawy biorąc pod uwagę dążenie do coraz wyższych norm to zaraz może się okazać że zaczną bardziej drobiazgowo sprawdzać przy przeglądach i będzie kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znajac PL realia to z tymi przegladami wiemy jak jest kiedys gosc mi powiedzial ze zeby sprawdzic czy auto ma dpfa to trzebago na warsztat wsadzic i rozebrac....same normy nie wystarczabo auta z dpfami dlugo juz sa i auta moga byc juz w takim stanie ze silniki beda gorszej kondycji i norm nie bedzie spelnial... U mnie 200km jest zrobione bo wiecej dpf nie wysapal a przelotu mam 230tys na dzis wedlug mnie auto dotarte kolega ma a6 c6 3.0 tdi z 2010r z nalotem 650tys i w kazdych warunkach odpala nie ma ze zima i steka auto z niemiec z pelnym serwisem.....i dpf ori.... No ale wiadomo jak jest.... Autko masz ladne......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padł na razie mój pomysł zmiany wydechu bo Żona wymyśliła urlop na bogato :decayed: ale już znalazłem pomysł zastępczy i tańszy ... zabieram się za zmianę licznika pod acc. Grześka już zmolestowałem, więc już wiem co robić, licznik będzie standard bo ten od sq5 (tak jak Piotrek radzi) jest inaczej wyskalowany, standard jest do 280 a od sq5 już do 300. Zastanawiam się tylko czy korygować przebieg do wartości oryginalnej u jakiegoś magika czy samemu kupić interfejs, no i czy wtedy moje zabawy będą bezpieczne i czegoś nie namieszam :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytalem tak dla ciekawosci w bmg wroclaw i np wtdwch do mnie ok 6 do 9 tys zaleznosci jaki wariant wybiore.... Wiec jak wymyslisz cos taniego z wydechem to sie podziel .... Ja cgyva zaloze sprezyny zeby nieco poprawic wyglad....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o sprężynach mogę zapomnieć bo już usłyszałem od Żony że nie po to chciałam mieć duży i wysoki samochód żeby go teraz obniżać :kwasny:

a z wydechem to ori sq5 to koło 3'ki i do tego moduł koło 1,5 to daje koszt koło 5'ki i tam jest chyba z 6 dźwięków, jak przeglądałem to pierdzi bardzo rasowo na niektórych programach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech sq5 ok a reszte gratow to gdzie zakupisz masz jakies dojscia czy poprostu net.... I co najwazniejsze poza wydechem co komkretnie jest potrzebne orientujesz sie moze bo jak cos do opyle swoj i tez zaloze od sq5 chociaz obecny mi sie podoba wizualnie bardziej jak z sq5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok przyznaję się złą kwotę pamiętałem, ale sprawdziłem teraz maila i uaktualniam ... moduły potrzebne do podłączenia wydechu to koszt 2,3k a jeśli chcesz żeby Ci to podłączyli na miejscu to 500 stóweczek dokładasz i cieszysz się dźwiękiem V8 w szatańskim 2.0 TDI :decayed: oczywiście montaż wydechu po Twojej stronie. Teraz udostępnili nawet programik że możesz sobie sam dźwięk zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...