Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Black Q5 by Tom


tom4275

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, dominika6c6 napisał:

A modzisz coś z mocą ja do siebie założyłem IC od 3.0 biturbo i myśle nad założeniem innej turbiny.... ale wczesniej oczywiscie DPF wyleci....

no właśnie nic nie robię a bardzo by się przydało, po prostu nie mam czasu żeby jechać na program ... a powiedz, ile Cię wyniosło wszystko do montażu IC ? wystarczy tylko podmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w wątku na 4 stronie masz pokazane jak ja zamontowałem w 2.0 tdi u ojca taki IC kosztów nie pamietam dokładnie robocizna max 200 zł i do tego IC od biturbo ceny sa bardzo zróżnicowane . Mocowanie IC jest p&p. 

Kolega Dominik ma inaczej zamontowane nie dokładał rury tylko skracał jedno ramie od IC , ale to już niech on sam dokładnie opisze 

Edytowane przez peter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie dalem Ic do przetoczenia koncow pozniej nacialem i zmienilem kat zeby byl taki jak w 2.0 tdi pospawalem i na koncach na nowo zostaly zrobione tak jak ori frezy czy jak tam to nzawac zeby waz nie spadl i to ladnie juz spasowalo sie do ori wezy.....teraz zastanawiam sie nad wieksza srednica wydechu wiekszym turbo i wywaleniem Dpf wtryski chce jednak zostawic ori....

Jesli chodzi o kosz to ic ok 550 zl ja kupilem z roku 2014 i spawanie i takie tam dodatkowe 100 zl roznice moze jakas czuc ale nie ma szalu dopiero po innych zmianach bedzie pewnie lepiej

Ps.... Ostatnio mialem okazje stac na przejsciu dla pieszych gdzie pan chyba w nowiutkim rs6 pozwolil mi przejsc jednak to co zrobil pozniej sprawilo ze malo sie nie przewrocilem myslalem ze startuje jakis bolid pierwszy raz widzialem z tak bliska pokaz mocy cos niesamowitego...urywa dupe...

Edytowane przez dominika6c6
dopis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom zmiany na duży plus . Kiera robi robotę :wink: Mnie męczy aktywny ukł. Wydechowy. Czytam oglądam, i coraz bardziej zaczyna mi się to podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedzi z IC'kiem ... a teraz potrzebuję podpowiedzi z wyborem opon zimowych bo nie mogę się zdecydować, wybieram z pośród 4:

 

Pirelli Scorpion Winter 235/55 R19 101 V N0, FR

Goodyear UG Performance SUV G1 235/55 R19 105 V XL

Dunlop Winter Sport 5 SUV 235/55 R19 105 V XL

Continental WinterContact TS 850 P 235/55 R19 105 V XL, FR, SUV

 

macie jakieś doświadczenia z wyżej wymienionymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u ciebie ale w moim rejonie Krynica Zdroj zima jest zima ja jezdze na bieznikach w rozmiarze 17 cali jeszcze nie udalo mi sie zakopac auta....minus na czystym asfalcie troche je slychac ale uwazam ze sa bardzo dobre....plus to cena....ja u siebie zawsze zime smigam na bieznikach ale wiadomo zalezy gdzie mieszkasz jesli miasto i malo sniegu to kupilbym caloroczne m+s quattro i tak pomoze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się quattro pomoże przy ruszaniu ale hamowania już nie ma . Pamietam jak kupiłem swoją i spadł śnieg masakra mimo ze letnie prawie nowki . 

Koledze nie wejdą 17 przy zacisku sq5 minimum 19 cali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek ma rację, 17" już nie da rady wpakować, dlatego moje 17 mają już nowego właściciela a obuć muszę 19, co do tych oponek to ciężki wybór bo:

 

Pirelli - letnie rewelka, zimowek nigdy nie miałem aczkolwiek marka sama w sobie

Goodyear - miałem do tej pory ultragripy w mniejszych rozmiarach i sprawowały się super, dodatkowo te powyższe są bardzo ciche i mają bardzo dobry wskaźnik na deszcz

Dunlop - miałem 20 lat temu, byłem zachwycony ale pewnie dlatego że pierwszy raz założyłem oponki z wyższej półki :decayed:

Continental - preferowane dla Audi, więc powinny być idealne bo przecież Audi by szajsu nie nakładało ...

 

no i sami widzicie że wybór trudny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Vredestein Wintrac Xtreme S. Przy 450KM pod maska w Q5 dawaly rade to i u Ciebie powinny sie sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie wy mieszkacie ale u mnie jest naprawdę dużo śniegu "Krynica Zdrój" wcześniej miałem a6 c6 z napędem na przód i założone opony bieżnikowane efekt był taki że ja wjeżdżałem tam gdzie inni na łańcuchach klękali..... od razu zaznaczam że wiem że bieżnik nie jest na autostrady bo szumi itd. ale uważam że każda opona zimowa w połączeniu z quattro da sobie rade jeśli chodzi o hamowanie to chyba zima nie jeździ się tak jak w lecie noga trochę z gazu......no ale to tylko moja opinia....co nie zmienia faktu że faktycznie rynek opon jest taki duży że nie wiadomo co wybrać... ja za swoje opony zimowe 17" do q5 dałem 600zł za komplet i innych nie chce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimówki zdecydowanie Nokian WR D4 , świetna opona i na śniegu i jak jest mokro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Ogi napisał:

Zimówki zdecydowanie Nokian WR D4 , świetna opona i na śniegu i jak jest mokro. 

Mam i również polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2017‎-‎10‎-‎12 o 13:22, Ogi napisał:

Zimówki zdecydowanie Nokian WR D4 , świetna opona i na śniegu i jak jest mokro. 

 

W dniu ‎2017‎-‎10‎-‎12 o 14:09, pksmlody napisał:

Mam i również polecam!

Panowie, ale tu opony suv3 a nie d4, d4 też mam w A4'ce ...

 

W dniu ‎2017‎-‎10‎-‎12 o 07:57, artech napisał:

Ja polecam Vredestein Wintrac Xtreme S. Przy 450KM pod maska w Q5 dawaly rade to i u Ciebie powinny sie sprawdzic.

a jak na głębokim śniegu i w kaszy na asfalcie ?

przyznam że nie rozpatrywałem tych oponek bo w testach to szału niema, aczkolwiek zależy kto sponsorował test :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak na głębokim śniegu i w kaszy na asfalcie ? przyznam że nie rozpatrywałem tych oponek bo w testach to szału niema, aczkolwiek zależy kto sponsorował test :wink:  

 

Zimowe Vredki daja rade we wszystkich zimowych warunkach...no moze poza prawdziwym offroadem [emoji6] 

Opony testowane w roznych autach i wszyscy ktorych znam chwala.

W sniegu pelna kontrola jak na filmie [emoji3]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały rarytasik :D

oczywiście zrobione ze stali nierdzewnej i obszyte nową skórką z czerwoną nicią

 

nR5QL5E.jpg

 

7N3bGYv.jpg

 

a3Wfo10.jpg

Edytowane przez tom4275
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2019 o 14:57, tom4275 napisał:

robota własna ze stali nierdzewnej

 

9kWzJkU.jpg

Gałka kozak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...