Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie odmy, warto ? Czy pomoże ?


szukamaudi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 
Ostatnio zauważyłem, że w moja a4 strasznie zaczęła kopcić przy rozgrzanym silniku. Było to bardzo zauważalne np. podczas postoju na światłach. Dym był biały, początkowo myślałem o padającym turbo ale sprawdziłem najpierw odmę. Po zdjęciu przewodziku okazało się, że opary z pokrywy są bardzo znikome. Wyjąłem bagnet to przez rurkę od bagnetu zdecydowanie większe było ciśnienie niż z pokrywy zaworów, to samo z pod korka wlewu oleju, po odkręceniu aż fukał. Wniosek ? Zapchana odma. 
Patrzyłem nową pokrywę zaworów to troszkę kosztuje bo około 700-800 zł, trochę szkoda, więc moje pytanie czy ktoś próbował odkręcać i czyścić ? na ile to może być skuteczne.
Dzięki, pokrywa wygląda dokładnie tak 

goo.gl/WfKGrf
Copy short URL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga moderatora: Przed zadaniem pytania uzupełnij profil.

W TDI PD rzucanie olejem po odkręceniu korka jest normalne, to nie benzyna... Zdejmij wężyk z odmy ten idący na dół i wtedy zobacz czy z samej odmy leci mgła olejowa...

Biały dym to raczej nie wina odmy, bardziej pasuje lejący wtrysk itd... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ale ja nie piszę o rzucaniu olejem po odkreceniu korka, ale o tym, że jest po prostu duże ciśnienie. Tak czy siak, zdejmowałem przewodzik od pokrywy u brata w A6 to zupełnie inaczej to wygląda. Druga sprawa jak przy rozgrzanym silniku wyjmuje bagnet to po jakimś czasie przestaje dymić na biało (tak intensywnie). Wiec na 99% zapchana odma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2017 o 11:41, szukamaudi napisał:

Hej, ale ja nie piszę o rzucaniu olejem po odkreceniu korka, ale o tym, że jest po prostu duże ciśnienie. Tak czy siak, zdejmowałem przewodzik od pokrywy u brata w A6 to zupełnie inaczej to wygląda. Druga sprawa jak przy rozgrzanym silniku wyjmuje bagnet to po jakimś czasie przestaje dymić na biało (tak intensywnie). Wiec na 99% zapchana odma.

wydaje mi się że tak ma być. U mnie też korek furkocze a z odmy leci tylko delikatny dymek. Gdybyś miał zapchaną odmę, to silnik wyrzygałby Ci cały olej. Miałem tak w zimę. Wywaliłoby go bokiem.
Bialy dym sugerowałby mi raczej spalanie płynu chłodniczego. To nie wróży nic dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...