Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woskowanie co potem


Henryy25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szybkie pytanie w weekend planuje wypolerowac moje autko czy na wosk menzerna sf 4500 nałożyć polimer z firmy sonax czy sam wosk w sobie ma jakieś dobre za bezpiecznie czy jednak ten polimer lepiej ochroni wypolerowany samochód ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta menzerna to nie wosk tylko pasta wykańczająca. Na to dopiero kładziesz wosk, a jaki to już do wyboru do koloru. Może być collinite, fusso. Woski też masz różne, bo naturalne z carnabua, hybrydowe jak i syntetyczne. To ile się utrzymają zależy głównie od przygotowania powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO innego myślałem co innego napisalem powierzchnia będzie dobrze przygotowana tylko czy jest sens kłaść na wosk jeszcze polimer czy na przykład zamiast wosku na pastę wykanczajaca położyć polimer ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się :P Według mnie wystarczy sam wosk i co jakiś czas użyć quick detailera żeby wspomóc powłokę z wosku. Dobrze jest położyć dwie warstwy wosku wtedy efekt będzie też trwalszy. U mnie collinite wytrzymał około 2 miesięcy bez wspomagaczy ale najlepszy efekt był widoczny do miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wosku trzymam się jednej firmy MENZERNA LIQUID CARNAUBA PROTECTION ;) jak była zwykła polerka ręczna po zwykłym myciu na myjni też długo trzymał teraz mycie w zaciszu domowym i polerka maszynowa ok spróbuję bez polimery zobaczymy co i jak ;)

Edytowane przez Henryy25
Błąd w pisowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z qd stosowałem produkty shiny garage ale o produktach ADBL czytałem dużo dobrych opinii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krwawą felgę z adbl i jestem mega zadowolony myślę że na detailerze też się nie zawiode 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przem8 napisał:

Zdarza się :P Według mnie wystarczy sam wosk i co jakiś czas użyć quick detailera żeby wspomóc powłokę z wosku. Dobrze jest położyć dwie warstwy wosku wtedy efekt będzie też trwalszy. U mnie collinite wytrzymał około 2 miesięcy bez wspomagaczy ale najlepszy efekt był widoczny do miesiąca.

Czo? Wytrzymał dwa miesiące, a efekt widziałeś jeszcze krócej, bo miesiąc? Chyba coś źle zrobiłeś, najczystsze naturalne woski więcej wytrzymują, a taki syntetyk collinite powinien choć z 4-6 miesięcy wytrzymać. ;)

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Henryy25 napisał:

A co powiesz o tym quick detailerze http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6875041758 ?

 

Detailery dobierasz w zalezności od tego jaki masz wosk polożony, jesli oczywiście chcesz stosowac go jako tzw "booster wosku"

 

2 godziny temu, Henryy25 napisał:

Co do wosku trzymam się jednej firmy MENZERNA LIQUID CARNAUBA PROTECTION ;) 

Nie warto sie zamykać na jeden produkt......

Edytowane przez FroS-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki wosk polecacie w takim razie sądzę że jak będzie dobrze oczyszczony lakier, odtluszczony będzie nałożona pasta wykończeniowe oczywiście maszynowo na to wosk to wytrzyma dłużej niż dwa miesiące zakładałem ręcznie do do juice carnauba i wytrzymywalo ponad 2 miechy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wosk Poorboy’s Natty’s Black Wax : ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Henryy25 napisał:

To jaki wosk polecacie w takim razie sądzę że jak będzie dobrze oczyszczony lakier, odtluszczony będzie nałożona pasta wykończeniowe oczywiście maszynowo na to wosk to wytrzyma dłużej niż dwa miesiące zakładałem ręcznie do do juice carnauba i wytrzymywalo ponad 2 miechy 

Kurczę tak dziwnie piszesz powiem szczerze, po prostu robisz polerke auta i teraz po polerce ostatnia pasta działa praktycznie jak cleaner wiec odtłuszczasz po niej i nakładasz wosk, jeśli chodzi o woski naturalne to 2-3 miesiące to powiedzmy dobra trwałość, ale np Fusso Coat mi trzymał bite 7 miesięcy, przy aucie mytym na dwa wiadra, szamponami z neutralnymi PH i podbijany Auto Finesse Glisten, musisz tez pamiętać ze sztuczne woski lubią jałowa powierzchnie, całkowicie odtłuszczona po cleanerze, a naturalne woski lubią wiązać się z podkładami i nie ma potrzeby wymywania całkowicie cleanera, tylko poprostu wypracowujesz go na maszynie do zera i nakładasz wosk bez etapu ipy czy czegoś na wzór Gyeon Prep, spróbuj sobie Soft99 Fusso Coat, nada błysku i głębi dzięki polimerom, długo trzyma, bardzo fajnie kropelkuje i nie kosztuje majątku, ja teraz w końcu kupiłem sobie Auto Finesse Fusion wiec zobaczymy, opinie ma dobre, nie wiem jaki masz budżet ale na Fusso napewno się nie zawiedziesz tak sobie myśle, ja ogolnie lubie woski Auto Finesse, tyle ode mnie:guma::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak na zakończenie jeszcze to jest tez dużo testerów, warto kupić małe puszki i na pewno znajdziesz swój ulubiony bez wydawania fortuny:wink::ok2:  także powodzenia i jak to mawiają w detailingu: Stay Clean, Have Fun, Keep On Detailing !!!:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bruuuum napisał:

Czo? Wytrzymał dwa miesiące, a efekt widziałeś jeszcze krócej, bo miesiąc?

Chodziło mi o taki efekt wow, że przy spłukiwaniu od razu wodę odpychało. Przed woskowaniem było glinkowanie, odtłuszczenie IPA i wosk. Robiłem to dość dawno, a teraz z braku warunków i pośrednio czasu niestety pozostaje myjnia bezdotykowa i czasem porządne ręczne mycie jak się rodziców odwiedzi :P Według mnie trwałość colli jest mocno przesadzona i jak się utrzyma "jako tako" do 3 miesięcy to dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...