Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koło pasowe wałka rozrządu.


pawlo7721

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Oddałem ostatnio auto na wymianę rozrządu do panów mechaników.  Po powrocie autko chodzi w miare normalnie jednak patrząc na silnik jakby widoczne były drgania/wibracje. Panowie mechanicy oprócz wymiany nie dokrecili kilku śrubek po urywali pare rzeczy min. króciec z tyłu silnika w którym jest czujnik temperatury i td...   W sumie nie dociekał bym lecz zauważyłem że czasem po odpaleniu słychać stuki z silnika cos w rodzaju spalania stukowego. Podłączałem pod komputer i pokazuje błąd czujnika wałka rozrzadu P1519.  Więc zacząłem szukać co panowie spier...... więcej. Znalazłem odwrotnie założone koło na wałek rozrządu tzn. znakiem do obudowy... Powiedzcie czy to ma jakieś znaczenie..? Może ktoś sie z tym spotkał kiedyś bo ja myslę ze tak ponieważ znak na kole oraz wcięcie na klinie nie pokrywają sie są w różnych miejscach więc założenie koła odwrotnie skutkuje przestawieniem rozrządu... tylko dlaczego silnik w miarę pracuje..? Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Edytowane przez pawlo7721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty się jeszcze zastanawiasz? Jedź do gości i niech poprawiają, widzisz, że jest źle, wiesz, że tak nie może być to na co czekasz?

Jedź jak najszybciej bo rozrząd się przestawi w czasie jazdy i będziesz miał głowicę do roboty..

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...