Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymieniać czujnik uderzeniowy czy nie ?


bartek949

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacząłem swoja przygodę z niebieską B6 bardzo źle a mianowicie wracając po zakupie jakiś rycerz ortalionu myślał że zdąży przelecieć przez skrzyżowanie na pomarańczowym i wleciał mi w bok auta :( naprawa z jego OC kasę dostałem już, w sumie nie mało (wyliczyłem sobie że po naprawie zostanie na jakieś mody i mały serwis) :) auto jest już robione u blacharza ale mam pytanie jak jest czujnik uderzeniowy w progu pod słupkiem B ( trzeba odkręcić pas bezpieczeństwa żeby go zobaczyć)  to trzeba go wymieniać czy może zostać ? niby czujnik jest cały ale nie wiem czy tam nie ma czegoś takiego że po uderzeniu jest przerwa w obwodzie i trzeba nowy.

Mój mechanik mówił też że będzie błąd Crash Data i trzeba wymieniać sterownik Air Bag (bo po wystrzeleniu poduszek on przestaje już działać) czy da się może usunąć jakoś to Crash Data żeby już nie grzebać i nie wymieniać tego sterownika AirBag?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czujniku nic się nie zapisuje on tylko wyzwala sygnał przeciążenia który po interpretacji przez sterowni  wysyłany jest do poduszek aby wystrzeliły.

Jeśli uderzenie było w bok lepiej go wymień. Jeśli wywaliły poduszki to masz do wymiany lub zresetowania sterownik poduszek znajduje się pod tunelem w okolicy ręcznego..  

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale czy tak czy tak będziesz musiał go wytargać bo reset nie ejst chyba robiony na samochodzie ale mogę się mylić. Poszukaj w necie na allegro kiedyś było pełno takich usług "zresetowania sterowanika"

Osobiście wolał bym taki nie grzebany  nawet używkę ale z niebitego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jak wystrzeliła mu poduszka z oparcia fotela i kurtyna to za to odpowiada tylko 1 czujnik uderzeniowy czy są gdzieś jeszcze ?

Edytowane przez hunter999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tylko ten czujnik ? Bo ja mam błąd w kompie odnośnie tego czujnika gdyż jak rozebrałem to tam była mokrą gąbka

Edytowane przez hunter999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej tak, mechanik mi też mówił żeby te gąbki wywalić bo tylko napusują więcej niż coś robią, zapomniałem o tym temacie ale już mam ten czujnik tylko nie wiem co zrobić z Crash Data

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czy  udało się wam uporać z tym czujnikiem który nawalił przez tą wilgotną gąbke ???? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...