Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRB] Sadza, DPF


animal_dub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj kupiona a4 b7 1.9tdi 2007 BRB z dpf. dziś po wyjęciu filtra powietrza dostałem szoku. wokól obudowy filtra jest czarny nalot na rurkach od klimy na wszystkim. Filtr nie istnieje WĘGIEL. Druga sprawa, po sprawdzeniu stanu oleju jest nadstan. Taki rzadki, podejrzewam problem z dpf, co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz się najpierw pod kompa. Zobacz czy jest jakiś błąd z oprzyrządowania DPF-u, czy po prostu nie może się wypalić ? Jak nie będzie błędów z czujników itd, to trzeba by spróbować wypalania serwisowego. Można by się pokusić o przeczyszczenie jakimiś środkami... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal dpf i zmień olej bo na ropie długo nie pojeździsz. Przerabiałem to.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie po zakupie  również miałem nadstan oraz dodatkowo dziwne buczenie z okolicy filtra powietrza. Diagnoza wałek rozrządu, poszukałem wymieniłem i niby było ok. Od tego czasu zrobiłem 30tys. i oprócz irytujacegonie buczenia co ok 200 km (aktywna regeneracja DPF) oraz delikatnego przybywania oleju nic się nie działo. Jednak dziś zdecydowałem się na wycięcie ekologi i powiem że jest mega różnica w pracy silnika. Silnik chodzi jakby lżej, turbo szybciej wstaje ogólnie póki co jestem zadowolony. Co do ekologi - jak pedał w podłogę to trochę bąka puści i tyle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...