Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS nie łączy się


animal_dub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni zakupiłem a4 b7 1.9tdi BRB. Chciałem połączyć się z nim programem vcds który sciągnałem z intenretu, kabel miałem Viaken. W poprzedniku (tzn A4 B6 AWX) nie było żadnych problemów z kominukacją z programem.  W tym samochodzie wyskakuje komunikat Result: Car is not ISO/OBD II compatible!. Co jest nie tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki komunikat masz przy próbie w wejściu w Engine czy jak robisz autoscan ? 

Ogólnie do B7 zalecany jest już HEX-CAN-USB a nie KKL, ale z niektórymi modułami możesz próbować się łączyć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kamil-vag napisał:

Taki komunikat masz przy próbie w wejściu w Engine czy jak robisz autoscan ? 

Ogólnie do B7 zalecany jest już HEX-CAN-USB a nie KKL, ale z niektórymi modułami możesz próbować się łączyć... 

Przy robieniu auto scan.  A przy próbie wejścia w Engine pisze "Bad Try" 1,2,3 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kamil-vag napisał:

No to szukaj klona albo kabelek z e-service Vag-002: http://www.e-service.info.pl/index.html

Czyli możliwe że przez zły kabel nie chce się połączyć? bo tutaj jest ta szyna CAN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, animal_dub napisał:

Czyli możliwe że przez zły kabel nie chce się połączyć? bo tutaj jest ta szyna CAN ?

Tak

Ale zobacz każdy moduł po kolei czy coś pójdzie... Radio, Kierownica, itd... Jak nie to zostaje Ci kupić coś pod CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem z tym że mogę wejść w radio,  nawigację,  centralke ale nie w silnik. A w silnik muszę wejść bo muszę ustawić kat synchronizacji w 16v. 

Też wyświetla się komunikat car is not iso/obdii compatible. Ale w test przechodzi pomyślnie. I zauważyłem że w liście nie ma do wyboru a4 b7 tylko b6. 

Używam vcds lite. Kabelek z viaken.pl KKL USB.

Latency na 5 ustawione 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...