Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana czy remont


pabloiwercia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie i panie proszę o pomoc ponieważ zastanawiam się czy wymieniać silnik czy remontować isniejący. Chdzi o 1.8 ADR, bo coraz bardziej kopci nie wspomonając już o sytuacji jak ciągnę przyczepkę to wygląda jak by się paliło. Bardzo proszę o radę. A może ktoś ma taki silnik na zbyciu. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszy jest remont niż kupno silnika na zasadzie albo się trafi dobry albo nie,ja 1,5 roku temu robił kapitalny oprócz szlifu wału wyniosło mnie to razem z rozrządem, olejami płynem chłodniczym, głowica, panewki, pierścienie na tłokach 2500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile chcesz jeździć autem, jak masz dobrą blachę jeszcze i będziesz autem jeździł dopóki będziesz zmuszony oddać auto na złom to rób remont i się nie zastanawiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei robiłem zawory niecałe 2 lata temu, po tym autko śmigało jak trzeba.

Ale miałem pewien problem, być może to cewka, albo kable elektryczne (jest tam bałagan).

W każdym razie silnik teraz jest coraz słabiej, na wolnych obrotach silnik czasem traci obroty o połowę, siłę jeszcze ma niezłą, choć czasem zaczyna lekko drgać nawet przy większych obrotach, zastanawiam się co to może być. 

Pewnie znowu zawory....

Dodam że 2 lata temu zapłaciłem 3500 zł ponad.

Więc tym razem tylko wymiana silnika wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...