Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd 16706


Repik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem dotyczy B7, silnik BFB

Jakiś czas temu po nocnym postoju gdy poszedłem odpalić samochód kręcił dłużej niż zazwyczaj co mnie zaniepokoiło, gdy odpalił zaświeciła się kontrolka EPC. Po zgaszeniu samochodu i ponownym odpaleniu odpalił bez problemu a kontrolka już nie świeciła.

Pojechałem do mechanika podłączył kompa i powiedział, że czujnik halla do wymiany. Wymienił, skasował błąd i było 3 dni dobrze.  Dziś problem znów powrócił. Podłączyłem pod kompa i pojawił się błąd:

DEAAAAASUVORK5CYIIA

 

Próbowałem poszukać coś na forum, ale w większości przypadków auto miało problemy z odpalaniem na ciepłym/rozgrzanym silniku. U mnie takich objawów nie ma.

Auto moc ma, obroty są stabilne - nie skakają.

Proszę o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie, kupiłem nowy czujnik położenia wału i problem jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś mi podać numer katalogowy tego czujnika, byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, weszelkiej maści czujniki lepiej kupować oryginalne. Ewidentnie czujnik do wymiany. Z racji, że nie ufam "mechanikom", sprawdziłeś czy faktycznie wymienił ten czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam go wymieniałem więc mam pewność chodź, trzeba się trochę nagimnastykować. Kupiłem boscha cena około 150 zł.

Edytowane przez kusy04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić oryginalny czujnik, tylko chciałbym najpierw znać jego numer. Co do pewności czy wymienił to takiej nie mam, powiedział,  że wymienił czujnik Halla, ale czy to jest to samo to nie mam pojęcia.

Edytowane przez Repik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik halla to nie to samo co czujnik g28, to czujnik predkości obrotowej znajduje się koło skrzyni w okolicach filtra oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...