Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Co ile sprawdzacie ciśnienie w oponach ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Chciałem się zapytać jak to u was wygląda, co ile sprawdzacie ciśnienie w oponach ?

Ja 2 razy w sezonie(co 3 miesiące)  

Opublikowano

Ja przy zmianie pogody, średnio raz na miesiąc lub przed wyjazdem w dłuższą trasę.

Wysłane z OP5

Opublikowano

przy zmianie kół zima lato i średnio co kwartał oraz przed dłuższa trasą

Opublikowano

Ja z reguły jak mam kapcia.... ;)

 

Opublikowano

Fizycznie wcale. :cwaniak: Mam TPMS i sprawdzam ciśnienia przy każdym podpięciu vcdsa więc nawet kilka razy w miesiącu.

Opublikowano

To Wam powiem, że u mnie jest tak ciekawie, że napompuję wszystkie opony do stanu 2.5-2.6 a na następny dzień we wszystkich jest 2.3 i już bardziej nie spada...

Nie mam pojęcia co jest nie halo...

Przez to sprawdzam powietrze raz na tydzień.

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Zaleca się sprawdzać przynajmniej raz na miesiąc i przed każdą dłuższą podróżą. To takie minimum, którego każdy rozsądny kierowca powinien przestrzegać. Ja natomiast lubię sobie dopompować opony przy okazji tankowania paliwa na stacji benzynowej. Sporo zależy od Twojego stylu jazdy. Na ciśnienie powietrza ma wpływ wiele czynników np. temperatura zewnętrzna, styl jazdy itd. Najlepiej jest pompować opony gdy są zimne to znaczy przed dłuższą jazdą. Jeżeli jedziesz szybko albo postanowiłeś sprawdzić ciśnienie w trakcie jazdy to musisz pamiętać, że ciśnienie będzie przekłamane. W końcu pod wpływem temperatury gazy rozprężają się. Zatem ja wolę pompować opony zanim wsiądę do samochodu. Inaczej dodaję ok 0,3 bara do tego co jest napisane na tabliczce. W końcu jak opony będą zimne to i ciśnienie spadnie. Grunt to nie sprawdzać ciśnienia tylko przy sezonowej wymianie opon. 

Opublikowano

Przed każdą dłuższą podróżą (4-5 razy w roku na niemcownie śmigam).

Bywam różnie załadowany.

Opublikowano
W dniu 21.07.2017 o 08:54, Kubal2216 napisał:

To Wam powiem, że u mnie jest tak ciekawie, że napompuję wszystkie opony do stanu 2.5-2.6 a na następny dzień we wszystkich jest 2.3 i już bardziej nie spada...

Nie mam pojęcia co jest nie halo...

Przez to sprawdzam powietrze raz na tydzień.

A może dopompowujesz to ciśnienie na "rozgrzanych " oponach ? W sensie, sprawdzać/ regulować ciśnienie należy wtedy kiedy opony są "zimne" czyli najlepiej z samego rana albo po przejechaniu do ok. 2 km. W czasie jazdy opona się rozgrzewa i wskazuje wyższe ciśnienie- rano następnego dnia jak "wystygną" to normalne, że ciśnienie w nich jest niższe.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.