Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Też miałem duży dylemat czy zastosować te specyfiki do czyszczenia silnika i zauważyłem że każdy ma swoje zdanie na ten temat :mysli:. Ja na Twoim miejscu zrzuciłbym pokrywe zaworów i zobaczył w jakiej czystości jest silniczek bo jeżeli to realny przebieg i pod warunkiem ze olej nawet połsyntetyczny był dobrej jakości i zmieniany regularnie to raczej nie powinien narobyć syfu w tym silniczku ale lepiej to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Silnik ma na 100% taki przebieg bo od nowości jest w rodzinie a z tymi olejami było różnie bo te auto było takie niczyje i żaden się tam sensownie nim nie zajmował wiem że 2 lata temu zalany połówka ale od tego czasu może 7-8tys zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ma na 100% taki przebieg bo od nowości jest w rodzinie a z tymi olejami było różnie bo te auto było takie niczyje i żaden się tam sensownie nim nie zajmował wiem że 2 lata temu zalany połówka ale od tego czasu może 7-8tys zrobił.

spokojnie możesz zostać przy polsyntyku. a jak Cie stac i masz chec ulzyc silnikowi - przejdz na full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o pieniądze chce jak najlepszy olej przy dobrej cenie więc myśle że pełny z motula będzie ok. Tylko pozostaje kwestia mycia silnika czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej full, cena jest tylko minimalnie wyzsza :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialbym sie dolaczyc do tematu , kupilem auto i teraz mam dylemat jaki olej wlac na katreczce przypietej pod maska jest napisane ze zalany byl olejem Visco 5000 5W40 jakies 2000km temu a niestety nie mam ksiazki servisowej zeby to sprawdzic ;/ hmmm jakies porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wiadomo jakiej klasy olej to połowa sukcesu jeszcze tylko dobór jak najlepszej firmy i będzie sukces :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a co polecacie??? i czy moge dolac jakies 200ml innego syntetyka 5W40 (co polecacie) do tego Visco 5000 5W40 co narazie mam w silniku??? czy wogule mozna mieszac syntetyki z syntetykami roznych firm???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, swoją Niuńke kupiłem od kumpla który miał ją 4 latka teraz ma stuknięte 300 tyśków zalana 10w40 Castrolem i od wymiany do wymiany nawet gramka nie łyknie a co do zmian lepkości do tyłu tzn z 15w40 na 10w40 jak wcześniej czytałem nie polecam silnik się rozszczelnia i może zacząć lecieć że tak powiem za przeproszeniem jak kaczce z d... ;)

pozdrowionka dla fanów marki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem Motula X-CESS 5W40 przesiadka z Castrola 10W40 a co było lane wcześniej to tylko silniczek może wiedzieć :>

Jak narazie to wszystko idzie na plus po zmianie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy posiadam audi z przebiegiem 220 tyś , i leje do niej półsyntetyk mobil 10W40 - czekam mnie teraz wymiana oleju , i co mam lać , tylko problem mam taki że autko jakby zaczęło głośniej chodzić , zrzędzić, a wyraźniej to słychać jak przejeżdżam na przykład kolo zaparkowanych aut , słychać klekot , może wlać jakiś inny ? co robić , pomóżcie i doradźcie :hi: autko chodzi również na sekwencji ! najgorsze jest to ze jak kupiłem to autko z 1.5 roku temu od dziadka - to on lał jakiś inny , tyle ze pamięć jest krotka pamiętam chyba ze było coś z 30 ? możliwe? ale mechanik po stwierdzeniu wymienił mi na właśnie mobila w/w ale to było z dobry rok temu , pojeździłem trochę i za pol roku znów wlałem mobila , ale teraz wola was zapytać , bo chyba klekotu nie było a teraz to słychać, co lać? nie wiem czy właśnie zmiana nie spowodowała tego klekotu ? ale trochę czasu minęło ![br]Dopisany: 20 Maj 2011, 19:45_________________________________________________? :confused4:

halooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale mi chodzilo o wlanie oleju o tych samych parametrach tylko innego producenta innej firmy np. z visco5000 5W40 na castrol magnatec 5W40 ???? lub dolac do visco 200ml magnateku...

Najlepiej sobie zmień na świeżutki nowy olej 5W40 będzie pewność i spokój na parę tysiączków :good:

Zalej Motul X-CESS albo Mobil i też będzie hulać oczywiście z pewnego źródła to podstawa :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Szanownych kolegów!

Mam 1.8T przebieg 300 tys. km. Od 200 tys. km wymieniany co 12 tys. MOBIL 1 5W50. Ale ostatnio zaczął mi brać trochę oleju. Mechanik doradził żebym zalał półsyntetyk Mobil 10W40, że do takiego przebiegu będzie odpowiedni i będzie brał mniej oleju. Kusi mnie to ale boje sie co sie stanie z turbiną jak wleje gęstszy. Jak myślicie może to mieć zły wpływ? Jakie są opinie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik doradził żebym zalał półsyntetyk Mobil 10W40

kolejny DEBIL a nie mechanik !!!!!!!!! :wallbash: :wallbash: :wallbash:

jak pali olej to zmien uszczelnienia na zaworach i sprawdz w jakim stanie masz turbo

olej to Twojego silnika to minimum 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...