Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

BFB stukanie/klepanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Panowie, czy możecie powróżyć co to za nieregularny seryjny stukot? Czy jest to normalne?

 

Opublikowano

O ile się nie mylę to jest to jeden z zaworów - nie pamiętam nazwy, ale na podłączając VAG i sprawdzając poprawność działania układu SAI w pewnym momencie można go za pomocą kompa uruchomić - a więc według mnie jest to normalne.

Opublikowano

Jeśli ja się nie myle to jest to zaworek umiejscowiony na puszcze filtra powietrza. On tak sobie cyka.

Opublikowano

Zrobie lekkiego offa :D Co to za ustrojstwo zaraz na początku filmiku ( te okrągłe ). Byłem ostatnio pod silnikiem i od spodu lekko śliwi olej z tych okolic.

Edytowane przez VRGOOD

Opublikowano

To czarne okrągłe to zaworek odmy.

Opublikowano

@aiwer dzięki za odpowiedź

Opublikowano

to nie jest zaworek "evap" który musi cykać

to brzmi tak samo jak u mnie brzmiało i jest to najprawdopodobniej jeden lub kilka popychaczy zaworów "szklanka"

u mnie to brzmiało tak, a pomogła płukanka i zalanie LM

 

Opublikowano
19 godzin temu, WYSKUN napisał:

to nie jest zaworek "evap" który musi cykać

to brzmi tak samo jak u mnie brzmiało i jest to najprawdopodobniej jeden lub kilka popychaczy zaworów "szklanka"

u mnie to brzmiało tak, a pomogła płukanka i zalanie LM

 

Czy u Ciebie czasem łancuszek/napinacz nie kończy ?? U Ciebie jest dzwięk jakby łańcuszek tarł o pokrywe od zaworów. Płukanka pewnie pomogla i troche udrożniła kanały olejowe przez co dzwięk ustał. Ale i tak na twoim miejscu ściągał bym miske i czyścił/sprawdził smoka

Opublikowano
25 minut temu, Repik napisał:

Czy u Ciebie czasem łancuszek/napinacz nie kończy ?? U Ciebie jest dzwięk jakby łańcuszek tarł o pokrywe od zaworów. Płukanka pewnie pomogla i troche udrożniła kanały olejowe przez co dzwięk ustał. Ale i tak na twoim miejscu ściągał bym miske i czyścił/sprawdził smoka

Miske i smoka mam wyczyszczonego

To nie lancuch ani napinacz. Nic nie ociera.

Jak sciagalem pokrywe zaworów wszystko jest tip top.

Na VAGu. W 093 jest "-1" 

Wiec jest tip top

Slizgi prawie wogole nie wytarte

Cisnienie oleju tez tip top.

Wiec prosze nie mylic dzwieku łańcucha/napinacza ze szklankami

Bo i dzwiek i objawy są calkowicie różne

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Dnia 27.07.2017 o 13:35, WYSKUN napisał:

to nie jest zaworek "evap" który musi cykać

to brzmi tak samo jak u mnie brzmiało i jest to najprawdopodobniej jeden lub kilka popychaczy zaworów "szklanka"

u mnie to brzmiało tak, a pomogła płukanka i zalanie LM

 

Płukanki nie robiłem ale od dwóch lat ma lany LM 5w40. Nie cały miesiąc temu wlałem mu preparat do popychaczy też od LM ale nic to nie dało. Dalej jest tak samo.

Edytowane przez ocb

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.