Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TDI WIBRACJE I SZARPNIĘCIA SILNIKIEM


nexusmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Borykam się z problemem nierównej pracy silnika 2.0 TDI BLB ze skrzynią multitronic. Problem zaczyna się w sumie po odpaleniu, ale najbardziej wyczuwalny jest przy dogrzewaniu silnika. 

Problemem jest telepanie silnika, lub pojedyncze szarpnięcia, gdy pracuje bez obciążenia.  Telepanie ustaje, lub zmniejsza się przy przełączeniu skrzyni w pozycji R lub D. Dodatkowo pomaga załączenie sprężarki klimy. 

Z kolei gdy przełączę z D,R na N lub P, to przez 3 sekundy mocno telepie budą i się uspokaja. 

Problem nie występuje tylko na jałowych obrotach, ale gdy dodam gazu to szarpnięcia są nadal, ale za to szybsze. W momencie powolnego odpuszczania gazu znów jednostajne telepanie się pojawia i na jałowym uspokaja się i zaczyna tylko poszarpywać.

Czuć telepanie najbardziej gdy dojeżdżam do świateł i silnik schodzi z obrotów.

Dodatkowe usterki jakie zaobserwowałem, to  przy odpalaniu ciepłego silnika czuć ostre uderzenie.  Nie trzeba nim długo kręcić, bo wykona pół obrotu i pali, ale z silnym uderzeniem.  

Początkowo myślałem, że to pompowtryski więc oddałem na czyszczenie do Bosch Service cały komplet i po założeniu na nowych uszczelniaczach nic się nie poprawiło. Wymieniłem również pompę Vacum na używkę, ale przeciekała i wymienili mi na drugą i na obu poszarpywało tak samo jak na mojej oryginalnej. 

Zanim oddałem wtryski do czyszczenia sprawdziłem filtr paliwa i znalazłem mnóstwo małych drobinek sadzy w paliwie. 

Na kanale czwartym widać jak obroty skaczą z 903 na 882 i podobnie skacze przy wyższych obrotach. 

http://vaglog.pl/log-013_018_023_tG6hD1.html

http://vaglog.pl/log-004_1SRP9Jk.html

Czy ktoś może mi doradzić, co może wpływać na takie zachowanie silnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj do mojego tematu i zobacz czy o takie telepotanie  chodzi !

Edytowane przez Vassyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uderzenie to prawdopodobnie oznaka zdechłego dwumasu , w takim stanie może on też powodować telepanie silnikiem :decayed:

Te logi to robiłeś w momencie jak telepało czy jak było OK ?

Bo nie ma się na nich za bardzo do czego przyczepić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Vassyli napisał:

zajrzyj do mojego tematu i zobacz czy o takie telepotanie  chodzi !

Telepanie podobne, ale z tego co widzę u Ciebie to telepanie następuje przy włączeniu sprężarki klimy. U mnie jest dokładnie odwrotnie. W momencie wrzucenia napędu na skrzyni lub uruchomienia klimy, silnik pracuje niemal idealnie.

 

11 godzin temu, piotrsob1 napisał:

To uderzenie to prawdopodobnie oznaka zdechłego dwumasu , w takim stanie może on też powodować telepanie silnikiem :decayed:

Te logi to robiłeś w momencie jak telepało czy jak było OK ?

Bo nie ma się na nich za bardzo do czego przyczepić :)

Dwumas półtorej roku temu zmieniany na nówkę. Silnikiem zawsze telepie kiedy nie jest obciążony, więc były logi robione właśnie podczas braku obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, nexusmax napisał:

Dwumas półtorej roku temu zmieniany na nówkę. Silnikiem zawsze telepie kiedy nie jest obciążony, więc były logi robione właśnie podczas braku obciążenia.

:angry: Korekcje pompek w normie , grupy 018 i 023 też, jak mówisz że podczas robienia tych logów telepało , a nie nieregularnie bujało motorówką , to ciężko powiedzieć dla czego :decayed:

Teoretycznie półtora roczny dwumas powinien jeszcze długo śmigać , ale wyjątki się zdarzają ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...