Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A6 C6 BDW Rozrząd


Langista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do posiadaczy/znawców A6 C6 2.4 V6 z 2004 roku :

Auto ma udokumentowany przebieg 166 k km (można to było sprawdzić po VIN - sprowadzony z Danii). Z silnikiem od nowości nie było robione nic poza wymiana olei i filtrów w ASO. Silnik przy odpalaniu na zimnym klekocze przez 2 sekundy a potem wszystko cichnie. Przy dodawaniu gazu nie słychać żadnych szumów z łańcuszków, ani przy spuszczaniu go z obrotów. Wyczytałem w necie, że jak przy odpalaniu klekocze jak diesel, to znaczy że rozrząd do wymiany, ale to tego były odpisane właśnie objawy jak wyżej wypisałem - nasilający się szum łańcuszków przy dodawaniu/odejmowaniu gazu. W elektronice występują jakieś dwa błędy z wariatorami co daje efekt kontrolki 'check engine', oraz jakiś błąd pamięci modułu komfortu.

Reasumując : czy te klekotanie z początku to wina naciągniętego rozrządu, czy coś innego? Pomoglibyście podając dokładniejsze sposoby na diagnozę tego czy rozrząd jest do wymiany? Byłbym też wielce wdzięczny za wskazanie kompetentnego mechaniora na Śląsku, który podjąłby się tej operacji.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 teorie jak klekocze przy odpalaniu na zimnym chwile to normalny objaw { chwila max te 2 sekundy}, drudzy mówią że jak klekocze to już wymiana.Mi przy odpalaniu prawda 1.8 ale też posiada łańcuszek też max 2 sekundy klekocze i tak już od prawie roku i nic więcej się nie dzieje .Znajomy sprowadził a6 c6 z tym samym silnikiem co ty to wymienił łańcuch i twierdził że ja też powinienem już wymienić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu jest ten dylemat, bo niby jak czytałem to inni łańcuch wymieniali przy przebiegu 190k. Niepokoi mnie tylko to klekotanie na zimnym, bo dać ~5k za wymianę rozrządu, a zniszczyć silnik to raczej każdy by wymieniał.. Problemem tutaj jest czas i mechanik, który by sie tego podjął ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na forum tam jest temat łańcucha i napinacza, może  któryś z kolegów coś ci bardziej ktoś podpowie .trochę drogo z tym rozrządem znajomy co miał z tym silnikiem to całość wyniosła 3 tyś -ale nie dopytywałem czy miał jakieś rabaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...