Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] dziwne brzęczenie przy włączonych światłach...czyzby alternator????


robert87

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem....otoz jak odpale samochodzik wszystko jest ok ale po wlaczeniu swiatel z silnika wydobywa sie dziwne brzeczenie po wylaczeniu swiatel ustaje.... i pytanie czyzby padalo mi lozysko przy alternatorze??? lub moze to inny problem? prosze o rozwianie moich watpliwosci i jaki jest orientacyjny koszt zlikwidowania tej usterki (cena lozyska i ewentualnej wymiany) z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AFN-ie przy alternatorze nie ma łożyska tylko sprzęgło jednokierunkowe ( u Ciebie jest pewnie to samo). Zdejmij pasek (zwolnij napinacz i zrzuć pasek z koła alternatora), nawiń trochę sznurka na to sprzęgło i rozkręć - jak będzie buczało to sprzęgło pada. Koszt nowego to około 150 PLN (w styczniu za ori zapłaciłem 180 PLN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AFN-ie przy alternatorze nie ma łożyska tylko sprzęgło jednokierunkowe ( u Ciebie jest pewnie to samo). Zdejmij pasek (zwolnij napinacz i zrzuć pasek z koła alternatora), nawiń trochę sznurka na to sprzęgło i rozkręć - jak będzie buczało to sprzęgło pada. Koszt nowego to około 150 PLN (w styczniu za ori zapłaciłem 180 PLN).

w kazdym alternatorze sa dwa lozyska.

witam mam problem....otoz jak odpale samochodzik wszystko jest ok ale po wlaczeniu swiatel z silnika wydobywa sie dziwne brzeczenie po wylaczeniu swiatel ustaje.... i pytanie czyzby padalo mi lozysko przy alternatorze??? lub moze to inny problem? prosze o rozwianie moich watpliwosci i jaki jest orientacyjny koszt zlikwidowania tej usterki (cena lozyska i ewentualnej wymiany) z gory dziekuje :)

przy wylaczonych swiatlach wlacz ogrzewanie tylnej szyby. sprawdz czy dzwiek rowniez sie pojawi.

wlacz swiatla przy wylaczonym silniku, odsluchaj.

jezeli w pierwszym przypadku bedziesz slyszal bzyczenie, a w kolejnym nie, byc moze uszkodzony jest regulator napiecia alternatora, lub szczotki sie koncza.

masz xenonony? jesli tak, halasowac moze przetwornica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak brzęczenia jest po włączeniu swiatel jak również po włączeniu ogrzewania tylnej szyby tak wiec jedyne co przychodzi mi do głowy to to ze podczas załączenia świateł alternator ma większy opór pracy(większa ilość wytworzenia energii) przez to zaczynają odzywać sie łożyska...a powiedzcie mi co Wy o tym sadzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie reglator napiecia (jeste sterowany impuslowo) lub szczotki.

sprobuj pomierzyc napiecie ladowania.

- na wylaczonym silniku powinno byc ok 12V

- wlaczony silnik bieg jalowy powinno byc ok 12-14 V

- przy obrotach 1500 powinno byc ok. 14,2 V

ponownie ten sam pomiary przy wlaczonym obciazeniu - ogrzewana tylna szyba - w drugim i trzecim wypadku powinno byc analogiczne napiecie do pierwszego pomiaru.

jezeli napiecia beda prawidlowe przyczyna beda lozyska, jezeli beda mniejsze problem dotyczy regulatora lub szczotek.

sprawdz rozniez napiecie paska wieloklinowego - zbyt luzny rowniez moze wydawac dziwne dzwieki przy obciazeniu alternatora, oczywiscie silnik wylaczony :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdż najpierw silniczki od regulacji świateł tak jak juz kolega wspominał wyżej, najlepiej je odepnij i zobacz czy coś wtedy buczy. ja też miałem takie buczenie i było ono z niesprawnego silniczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...